Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Niezwykła przygoda Żumy i jej balonowej gumy” – recenzja

Artykuł

Czy zwykła guma balonowa może okazać się początkiem wielkiej, niezapomnianej przygody?

Niezwykle przygody zumy
Autor: Materiały prasowe

Ania i Dionizy w książce autorstwa Wojciecha Wajdy przekonują nas, że nawet do szarej codzienności może wkraść się odrobina magii i szaleństwa.

Przez te wszystkie lata przez moje ręce przewinęły się setki książek dla dzieci i młodzieży, jednak dość rzadko natrafiałam na takie, które nie tylko okazywały się cenną lekturą dla młodszych przedstawicieli naszego społeczeństwa, ale przede wszystkim przyciągały uwagę i zaciekawiały niebanalną fabułą. Dlaczego o tym mówię? Książka Wojciecha Wajdy pod tytułem „Niezwykła przygoda Żumy i jej balonowej gumy” jest dla mnie właśnie jedną z takich wyjątkowych publikacji – rarytasów literatury dziecięcej i młodzieżowej. Nie spodziewałam się, że powieść z gatunku fantasy wciągnie mnie na tyle, bym nie mogła się od niej oderwać, czekając z niecierpliwością na dalszy rozwój wydarzeń. Cóż, cuda się zdarzają – zwłaszcza w tym literackim, nieprzewidywalnym świecie.

Ania przeprowadziła się ze swoją mamą do Warszawy. Opuszczając ukochany Kraków, pozostawiła w nim dawne marzenia, piękne wspomnienia i nadzieje. Po tajemniczym zniknięciu taty głównej bohaterki nic nie było takie samo – świat stracił swoje dawne barwy, z każdym kolejnym dniem pozbawiając złudzeń zrozpaczoną i stęsknioną córkę. Dopiero dzień, w którym dziewczynka poznała Dionizego, wlał w jej serce odrobinę światła. Przyjaźń z nowopoznanym chłopakiem okazała się wstępem do prawdziwej przygody. Znaleziona w szkolnej bibliotece książka otworzyła dzieciom drzwi do magii i przywróciła nadzieję na rozwiązanie zagadki zniknięcia ojca Ani.

Widząc tytuł publikacji Wojciecha Wajdy byłam przekonana, że będzie to kolejna, zapewne dość ciekawa, jednak niewyróżniająca się niczym szczególnym powieść dla dzieci. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po przeczytaniu kilkunastu pierwszych stron wciągnęłam się w opowieść, śledząc losy głównych bohaterów i czekając na kolejne, niezwykłe wydarzenia. Książka „Niezwykła przygoda Żumy i jej balonowej gumy” to idealna, dość niecodzienna propozycja nie tylko dla prawdziwych miłośników powieści z gatunku fantasy, ale i dla tych bardziej opornych młodych odbiorców, którzy do tej pory omijali takie pozycje szerokim łukiem. Jestem przekonana, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie – odrobinę magii, szczyptę wyobrażeń na temat przyszłości ludzkości, piękno przyjaźni, a przede wszystkim miłość, która jest w stanie przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu.

Wojciech Wajda, „Niezwykła przygoda Żumy i jej balonowej gumy”, Wydawnictwo Novae Res 2019

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat