Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Nieudany eksperyment w szkole. 11 dzieci w szpitalu

Artykuł

W wyniku poparzeń doznanych podczas szkolnego pokazu naukowego w Australii, kilkanaścioro uczniów trafiło do szpitala.

Nieudany eksperyment
Autor: freepik.com

W miniony poniedziałek, w szkole Manly West w Sydney w Australii miało miejsce dramatyczne zdarzenie, o którym rozpisują się szeroko australijskie i  światowe media. Podczas naukowego eksperymentu, próby wykonania  przy użyciu sody oczyszczonej, mieszanki cukrowej i substancji przyspieszającej spalanie  tak zwanego "cukrowego węża", poparzona została grupa uczniów oraz nauczyciel. Pokaz naukowy wymknął się bowiem spod kontroli. Przyczynił się do tego silny wiatr, przez działanie którego składniki potrzebne do eksperymentu, wylądowały na  dzieciach. Efekt? Poparzenia górnych części ciała, twarzy, klatki piersiowej i nóg u 11 młodych Australijczyków. Wszyscy poszkodowani uczniowie zostali przewiezieni do szpitala. Wyjaśnianiem tego przykrego  incydentu ma zająć się ministerstwo edukacji, policja oraz jedna  z agencji rządowych monitorujących standardy bezpieczeństwa w pracy.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek DC LIGA SUPER-PETS

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat