Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Nietypowa lalka Barbie

Artykuł

Jakiś czas temu firma Mattel zaprezentowała bardzo oryginalną lalkę: lalkę wzorowaną na osiemnastolatce z zespołem Downa.

Nietypowa lalka barbie
Autor: twitter.com/NewsNation

Na rynku zabawkarskim pojawiła się nowa, obalająca stereotypy lalka - lalka mająca zespół Downa. Produkt dołączył do tych zabawek sygnowanych marką Mattel, które reprezentują różne grupy ludzi, pomagają najmłodszym akceptować różnorodność, zwiększają wiedzę dzieci na temat poważnego schorzenia, jakim jest zespół Downa. Najnowszą lalkę Barbie cechuje niewysoki wzrost, niski i grubszy tułów, okrągła głowa, małe uszy, migdałowe oczy.
Kolor sukienki, w którą ubrana jest lalka nawiązuje do barw Światowego Dnia Zespołu Downa. Znajdujący się na szyi zabawkowej dziewczyny różowy naszyjnik w kształcie trzech strzałek symbolizuje trisomię chromosomu 21, który jest podstawą zespołu Downa. Na stopach lalka ma ortezy, element często noszony przez dzieci dotknięte tym schorzeniem. Lalkę wzorowano na 18-letniej modelce Ellie Goldstein. "Bądź sobą i nie przejmuj się opinią innych" - to dewiza, którą kieruje się w życiu owa młoda Brytyjka, dewiza, która pozwoliła dziewczynie z zespołem Downa wybić się w świecie mody.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat