Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

Nietrafione prezenty dla noworodka

Artykuł

Aby nie być ofiarodawcą niepraktycznych podarunków, warto pomyśleć trochę o tym, co będzie dla noworodka naprawdę odpowiednim upominkiem.

Nietrafione prezenty noworodek
Autor: freepik

Prezentów dla niemowląt na półkach sklepowych jest mnóstwo. Sprzyja to temu, że bardzo łatwo sięgnąć po coś, co jest tak naprawdę niewłaściwie dobraną pamiątką dla malucha. Prym wiodą tu pluszaki. Dzieci przeważnie bardzo się z nich cieszą, ale nie te, które niedawno przyszły na świat. Warto zdawać sobie sprawę, że nie jest to zbyt trafiony podarek dla niemowlęcia, choćby z tego powodu, że maskotki przyciągają kurz i pył oraz mogą powodować alergie. Czasami zamieszkują nawet na nich jakieś insekty, zwłaszcza, gdy pluszak nie reprezentuje sobą zbyt wysokiej jakości. Nietrafionym prezentem może okazać się również czasem modna, wydająca dźwięki zabawka. Taki gadżet przyczynić się bowiem może do uszkodzenia delikatnego słuchu maluszka.

Kłopot rodzicom noworodka mogą sprawić także ubrania, które wymagają prania ręcznego. Świeżo upieczona mama może bowiem nie mieć w ogóle czasu, aby po zabrudzeniu, przywrócić im czystość.

Zdarza się, że bliscy niemowlaka dostają w prezencie dla swojego potomka chodzik. Coraz głośniej w mediach jednak o tym, że nie jest on tak dobry dla zdrowia małych dzieci, jakby się to mogło wydawać.

Uważać trzeba też z kupnem kosmetyków dla niemowląt. Jeśli wybierzemy nieodpowiednią ich markę, może się okazać, że obdarowany maluch jest na jakiś składnik prezentu uczulony.

Nietrafionym upominkiem może też być czasem smoczek, zwłaszcza, gdy kupująca go osoba, nie dopasuje go do wieku dziecka. Aby nie zostać darczyńcą nieodpowiedniego prezentu dla noworodka, czasem najlepiej po prostu zapytać jego rodziców, co sprawiłoby im i ich potomkowi radość.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczekbody na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat