Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

Niepokojące wyniki kontroli zabawek dla dzieci

Artykuł

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skontrolował niedawno różne dziecięce zabawki. Rezultat kontroli zasmucił kontrolerów.

Niepokojace-wyniki-kontroli-zabawek
Autor: freepik.com

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zbadał 65 modeli pluszaków, miękkich lalek, piłek, kostiumów i masek. Po dokładnej kontroli dziecięcych umilaczy czasu okazało się, że aż jedna trzecia  z nich nie spełnia norm i ma nieprawidłowości formalne lub konstrukcyjne, a więc dla bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników, nie powinna w ogóle być dopuszczona do sprzedaży. Z raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że naprawdę spora ilość zabawek jest nieprawidłowo oznakowana, nieodpowiednio wykonana, a do tego zbyt łatwopalna. Na stronie internetowej uokik.gov.pl można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zabawek niespełniających norm bezpiecznego użytkowania oraz  z poradami, na co należy zwracać uwagę przy zakupie zabawek.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat