Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

Nieoczywiste prezenty dla dziecka

Artykuł

Co można sprezentować dziecku zamiast zabawek?

Nieoczywiste prezenty dziecko
Autor: pixabay.com

Urodziny, Dzień Dziecka, mikołajki, Boże Narodzenie – okazji do kupowania dzieciom prezentów jest w roku naprawdę dużo. Większość z nas szukając idealnego upominku od razu kieruje swoje kroki do sklepowych półek z zabawkami. Tony zabawek w pokojach maluchów to widok niemal codzienny. Niestety coraz częściej kończy się to tym, że dziecko nawet nie wie, jakie zabawki ma, a bawi się nimi tylko raz – tuż po odpakowaniu prezentu. To wszystko sprawia, że zaczyna coraz mniej doceniać i szanować to, co posiada.

Zacznijmy od rodziców

Zanim kupimy prezent dla jakiegokolwiek dziecka, powinniśmy porozmawiać z jego rodzicami. Dzięki temu zasięgniemy informacji, co maluch już ma, ewentualnie o czym marzy. Niektórzy rodzice uważają, że najmłodszym należy kupować wyłącznie zabawki, bowiem dzieciństwo jest od tego, by bawić się. Jednak część rodziców może mieć nieco inne zdanie w tym temacie. Być może założyli dziecku konto oszczędnościowe i będą chcieli tam odkładać pieniądze, które przekażą dziecku w momencie wkraczania w dorosłość? A może zbierają na inny cel? Po prostu zapytajcie.

Prezent inny niż zabawki – czemu nie

Większość dzieci w dzisiejszych czasach ma naprawdę dużo zabawek. Zatem może lepiej pomyśleć o innej formie prezentu dla nich? Mam na myśli np. wyjazd, kurs tańca bądź rysunki (zależy od zainteresowań młodego człowieka). Oczywiście większość z nas powie, że każde dziecko uwielbia dostawać prezenty, które widać od razu i rozpakować je tu i teraz. Jednak inna forma prezentu może nauczyć nie tylko cierpliwości, ale i wyczekiwania na ważne, ciekawe momenty. Czyż nie lepiej, aby zamiast potykać się o kolejne zabawki w swoim pokoju, poczekało na wyjazd, który na pewno zapamięta na długo?

Nie jestem zwolenniczką całkowitego odbierania dzieciom zabawek. Oczywiście, że dzieciństwo to czas, który młody człowiek powinien poświęcić na beztroskę i zabawę. Jednak uważam, że w niektórych przypadkach warto nieco ograniczyć ich ilość. Mając większą rodzinę możemy umówić się, że część kupi na prezent zabawki, a część przekaże pieniądze na inny cel. Coraz więcej rodziców tworzy tzw. listy życzeń, na których zapisuje, o czym marzy dziecko. To szczególnie ciekawa propozycja przy narodzinach malucha. Ilu rodziców dostało kilkanaście kocyków czy też śpioszków w jednym rozmiarze, których nawet nie miało okazji założyć swoim pociechom? Takie listy uchronią przed niechcianymi i zbędnymi prezentami.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat