Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Niemowlęta rozumieją, co znaczy uścisk rodzica

Artykuł

Najnowsze badania japońskich naukowców wykazały, że dzieci powyżej czwartego miesiąca życia są świadome tego, co "mówi" im trzymanie i przytulanie przez rodzica.

Niemowleta rozumieja uscisk rodzica
Autor: pixabay.com

Opublikowane niedawno wyniki badań japońskich naukowców z Uniwersytetu Toho w Tokio potwierdzają, że już niemowlęta od czwartego miesiąca życia dostrzegają znaczenie dotyku i bliskości rodziców. Zastosowane badanie RRI pokazało bowiem bardzo wyraźnie, że gdy mama lub tata przytula dziecko, zwiększa się wtedy stopień relaksacji niemowlęcia. Reakcja taka nie występuje natomiast, gdy opiekun lub nieznajomy tylko trzyma malucha. Okazało się także, że wartość przytulania jest doceniana przez niemowlę tylko wtedy, gdy nie jest ono zajęte  płaczem. Gdy dziecko jest zdenerwowane i zalane łzami, uścisk rodzica nie działa na niego tak pozytywnie jak wtedy, gdy maluch odczuwa spokój.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat