Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Nie jestem gotowa na dziecko

Artykuł

W życiu każdej kobiety prędzej czy później pojawia się pytanie, kiedy w końcu zostanie mamą.

Nie jestem gotowa dziecko600
Autor: freepik.com

Wiele młodych dziewczyn myśli o tym jak o przeznaczeniu, które muszą wypełnić, ze względu na funkcję jaką pełnią w społeczeństwie. Inne traktują macierzyństwo jak wyrok, a jeszcze inne jak spełnienie marzeń, którego nie mogą się doczekać. Niewiele mówi się jednak o kobietach, które nie chcą zostać matkami. W dzisiejszej rzeczywistości takie osoby wciąż uważa się za nierozsądne, egoistyczne i wręcz niewdzięczne – ponieważ rezygnują z największego życiowego daru. Czy taka decyzja, w nowoczesnym świecie musi być nadal piętnowana?

Dlaczego ludzie nie rozumieją kobiet, które nie chcą mieć dzieci?

Od wielu lat uważa się, że dzieci są przyszłością całego świata. To oczywiście prawda, która nie może jednak równać się z indywidualną predyspozycją kobiet do bycia matką. Rodzenie dzieci nie może zostać sprowadzone do obowiązku – musi być to szczera i podyktowana miłością decyzja dwóch osób – przyszłej matki i ojca. Poglądy sugerujące, że kobieta staje się spełniona tylko dlatego, że sprowadzi na świat potomstwo, są nie tylko błędne, ale i niezwykle krzywdzące.

Moja matka była tylko matką, nikim więcej

Coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę, że ich życie może być wartościowe nawet jeśli nie zostaną matkami. Patrząc na rzeczywistość ich rodzicielek, wypełnioną spełnianiem oczekiwań męża i dzieci, zaczynają się buntować, chcąc osiągnąć w życiu więcej niż ich matki. Współczesne kobiety są niezwykle świadome swojej siły oraz możliwości. Znaczna część z nich zdaje sobie sprawę, że o ich wartości nie świadczą tylko małżeństwo oraz dzieci. Dlatego tak bardzo cenią sobie niezależność, osiągnięcia naukowe czy karierę, dzięki którym mogą spełniać swoje marzenia i cele i definiować siebie.

Dzieci to nie tylko przyjemność

Wychowanie i opieka nad dziećmi to ogromny obowiązek, wymagający wieloletniego wysiłku i wielu wyrzeczeń. Macierzyństwo, obok wielu pozytywnych aspektów, posiada również negatywy, o których bardzo rzadko się wspomina. Decydując się na dzieci, warto więc przemyśleć każdy aspekt posiadania potomstwa i być pewnym, że jest się w stanie zrezygnować ze swojego poprzedniego życia na rzecz bycia matką. Jest to bowiem decyzja nieodwracalna, której nie można nigdy cofnąć. A konsekwencje lekkomyślnego wyboru, mogą dotknąć już nie tylko samą kobietę, ale i niewinne dziecko.

„Nie chcę i nigdy nie będę chciała być matką"

Jakie są powody niechęci do macierzyństwa? Jest ich tak wiele, jak dużo bezdzietnych kobiet. Część z nich boi się, że nie będzie w stanie dać dziecku wystarczającej miłości i czasu. Inne czują, że nie będą potrafiły opiekować się kimś całkowicie zależnym od nich. Niektóre kobiety nie chcą powoływać na świat dzieci ze względu na niebezpieczeństwa, panujące w dzisiejszym świecie lub przez brak odpowiednich warunków materialnych. Jakikolwiek nie byłby powód – każdy kobieta ma wrodzone prawo do podjęcia własnej, niezależnej decyzji, której nie będą krytykowali jej bliscy.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek DC LIGA SUPER-PETS

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat