Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Nie dostaną świadectwa, jeśli nie zasadzą 10 drzew

Artykuł

Nowe prawo zobowiązuje filipińskich uczniów do sadzenia drzew. Kto się będzie od tego wymigiwał, może nie otrzymać szkolnego dyplomu.

Nie dostana swiadecta 10drzew
Autor: pixabay.com

Niższa izba filipińskiego parlamentu przegłosowała niedawno ustawę obligującą uczniów i studentów do dbania o należyte zalesienie kraju. Aby uczyć młodych obywateli ekologii i odpowiedzialności za stan środowiska, nakazano im sadzić drzewa. Będą musieli oni, chcąc ukończyć dany etap nauki, zasadzić minimum 10 drzew. Aby otrzymać świadectwo szkoły podstawowej, średniej czy dyplom ukończenia uczelni wyższej, edukujący się Filipińczyk powinien udowodnić, że na wyznaczonym terenie (lesie namorzynowym, terenie chronionym, obszarze miejskim, dawnej kopalni) wsadził sadzonkę określonego przepisami drzewa. Nowe regulacje prawne to odpowiedź władz na problem ogromnego wylesienia Filipin. Rządzący tym azjatyckim państwem liczą na to, że filipińscy uczniowie chętnie włączą się w dzieło upiększania rodzimego krajobrazu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat