Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Nela na wyspie rajskich ptaków” – recenzja

Artykuł

Kolejna, znakomita pozycja ulubionej autorki wszystkich dzieci, które są ciekawe świata, kochają zwierzęta i egzotyczne rośliny.

Nela na wyspie rajskich ptakow
Autor: Materiały prasowe

To już dziesiąta książka najsłynniejszej młodej podróżniczki. Nela to mała dziewczynka, która zwiedziła cały świat. Występuje w telewizji i pisze książki. Od piątego roku życia podróżuje z rodzicami, którzy dokumentują jej przygody. Teraz ma dwanaście lat i nie zamierza rezygnować z podróży i pisania książek. Jej przygody pokochało wiele polskich dzieci, a także ich rodzice. Mała Nela jest zwyczajną, skromną i bardzo sympatyczną dziewczynką, która potrafi łowić piranie, rozpalić ognisko bez zapałek i najbardziej ze wszystkich zwierząt lubi ptaki! Jej książki przybliżają nam daleki świat, rozbudzają ciekawość, uczą i bawią. Przedstawiają wiele faktów i ciekawostek o krajach, obcych kulturach, roślinach i egzotycznych zwierzętach. Nela udowadnia dzieciom, że marzenia się spełniają. Kto wie, może obudzą w sobie prawdziwych odkrywców i będą ciekawe świata?

„Nela na wyspie rajskich ptaków” została wydana w charakterystyczny dla National Geographic sposób. Książka jest bardzo kolorowa, zawiera piękne fotografie, mapy i rysunki autorstwa Neli, dzięki czemu czyta się ją łatwo i przyjemnie, a niesłychane przygody dziewczynki bardzo interesują młodych czytelników. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest fakt, iż zawiera dodatkowe treści multimedialne ukryte w tajnych kodach, które dają możliwość obejrzenia ciekawych filmów uzupełniających treść książki.

Każda kolejna książka małej Neli spotyka się z ogromnym entuzjazmem wśród dzieci, które kolekcjonują kolejne publikacje. Młodzi czytelnicy uwielbiają podróżować z Nelą i poznawać ciekawostki z całego świata. Po wielu ekspedycjach przyszedł czas, by Nela zabrała swoich czytelników w podróż do odległego lądu, jakim jest Papua – Nowa Gwinea. To jednocześnie koniec i początek świata. Dziewczynka opowiada o kangurach skaczących po drzewach, poszukuje rajskich ptaków, opowiada o japońskich wrakach na dnie papuaskiego morza, opisuje spotkanie z superszybkimi rekinami o srebrnych płetwach. Wszystkie treści są bardzo kompletne, a jednocześnie nie przypominają podręcznikowych opisów. Nela opisuje swoje doświadczenia i to, jakie wrażenie wywarły na niej spotkania z egzotycznymi zwierzętami.

„Nela na wyspie rajskich ptaków” to doskonały pomysł na prezent. Książka dostarcza mnóstwo wiedzy, która jest umiejętnie przemycona w bardzo przystępny sposób. Zainteresują się nią dzieci w każdym wieku. Zabawne historyjki i ciekawostki zaciekawią również dorosłych. Jak każda poprzednia część, tak i ta wciąga czytelników w świat dzikiej przyrody.

Nela mała Reporterka, „Nela na wyspie rajskich ptaków”, Warszawa, National Geographic, 2018 rok.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat