Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Nela i sekrety dalekich lądów” – recenzja

Artykuł

Podróżowanie jest takie fascynujące. Wiedzą to Ci, którzy zwiedzają świat i są aktywni w tej materii, a także Ci, którzy marzą o tym, aby ruszyć na nieznane lądy.

Nela sekrety dalekich ladow
Autor: Materiały prasowe

Mała Nela zna uczucie odkrywania kuli ziemskiej kawałek po kawałeczku. W tej książce trzynastoletnia dziewczynka zabiera nas na wyspę Borneo. Będzie to niesamowita przygoda i możliwość poznania zwierząt z dzikiej dżungli. Być może spodoba Wam się ta wyspa na tyle, by wybrać się tam w podróż z całą rodziną?

Nela to niesamowita trzynastolatka , która właśnie wydała swoją jedenastą książkę. Jak ona to robi? Osobiście nie mam pojęcia, ale podziwiam ją i bardzo jej kibicuję. Każda jej książka to hit i zawsze tak samo zachwyca tych najmłodszych czytelników i ich rodziców. „Nela i sekrety lądów” to niezwykła podróż na wyspę Borneo. Znajdziemy w niej piękne zdjęcia, ciekawe opisy i duża dawka wiedzy na temat miejsca, które odwiedziła Nela. Jej reportaż jest bardzo rzetelny. Możemy się dowiedzieć czy Yeti naprawdę istnieje i kim jest Lotokot. Poznamy także wiele innych ciekawych gatunków zwierząt i zobaczymy jak piękny jest tamten ląd. W książce nie brakuje pięknych, kolorowych ilustracji, które niezwykle wpływają na naszą wyobraźnię. Możemy przenieść się dzięki nim w naprawdę niesamowite miejsca. To, co zaskoczyło mnie w tej książce, to tajemnicze kody do skanowania. Każdy kto chce je odczytać, musi zainstalować na telefonie aplikację See More. Co kryją w sobie te kody? Filmy, które ukazują jeszcze więcej z podróży Neli. Możemy usłyszeć dźwięki dzikiej dżungli lub odgłosy różnych zwierząt. Jest to dodatkowa atrakcja, która ma służyć jako dodatkowy bodziec dla czytelnika, a także źródło wiedzy. Zwróćcie uwagę także na okładkę, która w nocy potrafi zrobić na każdym niesamowite wrażenie. O co chodzi? Myślę, że warto dla tych wszystkich atrakcji i niespodzianek kupić książkę i przekonać się osobiście.

Autorka zadbała o czytelnika i pomyślała o wszystkim. Książka napisana jest bardzo prostym językiem. Każde dziecko z pewnością sobie poradzi w jej zrozumieniu. Dla maluchów to może być przygoda marzeń. Być może dzięki Neli zapragną stać się małymi odkrywcami? Tego nie wie nikt, ale jedno jest pewne – to idealna propozycja na prezent dla chłopca lub dziewczynki.

Jeśli miałabym coś jeszcze dodać do całego opisu książki, to z pewnością fakt, że warto podróżować. Dzięki temu możemy poznawać inne kraje, kulturę i ludzi. Odkrywamy to, co wcześniej było nam obce i znane tylko z kolorowych czasopism lub filmów. Podróże kształtują, pobudzają naszą wyobraźnię i pozwalają rozwijać się na wielu płaszczyznach. „Nela i sekrety dalekich lądów” to z pewnością książka wartościowa i niosąca pozytywny przekaz dla najmłodszych. Jedni wyjeżdżają z rodzicami i wylegują się na pięknej, gorącej i piaszczystej plaży. Inni zaś wykorzystują piękno tego świata i chcą jak najaktywniej spędzić czas podczas np. takich wakacji. Nela to zdecydowania ta druga grupa i bardzo się to chwali. Czekamy na kolejne relacje podróżnicze bohaterki i liczymy, że będą tak samo piękne i ciekawe jak te.

Nela mała Reporterka, „Nela i sekrety dalekich lądów”, Warszawa, National Geographic, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat