Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Nazwali dziecko Lucyfer

Artykuł

Pewna brytyjska para uparła się, aby zarejestrować ich niedawno narodzonego potomka jako Lucyfera. Urzędniczka stanu cywilnego wyraziła zgodę.

Dziecko lucyfer
Autor: freepik

Dan i Mandy Sheldon są świeżo upieczonymi rodzicami. Mieszkają w brytyjskim Chesterfield. Gdy jakiś czas temu udali się do lokalnego urzędu stanu cywilnego, wprawili w osłupienie jego pracowników. Poprosili bowiem, aby ich synek został zarejestrowany pod imieniem: Lucyfer. Wyjaśnili obsługującej ich urzędniczce, że nie wierzą w Boga, a imię Lucyfer nie kojarzy im się wcale z upadłym aniołem tylko z porankiem i światłem. W języku i mitologii greckiej nazwa ta oznacza bowiem jutrzenkę, poranną gwiazdę, tego, który przynosi światło. Pracownica urzędu, widząc upór interesantów, zgodziła się  po pewnym czasie zarejestrować dziecko pod oryginalnym imieniem zaproponowanym przez jego rodziców. Miasto Chesterfield zamieszkuje już więc  teraz oficjalnie udokumentowany: Lucyfer.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat