Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Nawyki korzystne dla ciężarnych

Artykuł

Będąc w ciąży, warto dołożyć starań, aby jak najbardziej zdrowo przeżyć stan błogosławiony.

Nawyki korzystne ciezarne600
Autor: pixabay.com

Wpływ na stan zdrowia kobiety w stanie brzemiennym ma bardzo wiele czynników. Ciężarna dołożyć jednak może i swoją cegiełkę do dzieła dbania o siebie i noszonego w łonie maleństwa. Oprócz odpowiedniej diety, rzucenia palenia, unikania alkoholu, ograniczania ilości wypijanej kawy, bardzo ważna jest w czasie ciąży również aktywność fizyczna. Postawić warto tutaj na spacery. Wybierając się jednak na przechadzkę, unikać należy bardzo ruchliwych ulic ze względu na duże zanieczyszczenia powietrza, które zaszkodzić mogą organizmowi zarówno przyszłej matki, jak i jej dziecka. Na spacer dla kobiety w ciąży najlepsze są godziny poranne lub wieczorne. Warto monitorować stan zanieczyszczeń w swoim mieście i pozostać w domu w godzinach, kiedy na jego ulicach króluje smog, dymy z pieców, fabryk i kotłów grzewczych. Zamiast przechadzać się po ruchliwych zakątkach miasta, warto udać się do parku czy nad rzeczne bulwary.

Kobiety w stanie błogosławionym unikać powinny hałasu. Nadmierna ilość decybeli w pobliżu ciężarnej oraz drgania wywołane ruchem ulicznym działają szkodliwie na organizm dziecka rozwijającego się w łonie matki.

Panie przy nadziei powinny wystrzegać się ponadto przebywania w świeżo malowanych pomieszczeniach. Zawarty w wielu farbach ołów czy rtęć może zaszkodzić zdrowiu ciężarnej i jej dziecka. Zrezygnować także warto ze zbyt wielkiej ilości środków chemicznych używanych w gospodarstwie domowym do sprzątania.

Już od początku trwania ciąży warto ograniczyć czas poświęcany na kontakt z elektroniką i urządzeniami emitującymi różnorodne promieniowania. Mimo że nie ma jeszcze szczegółowych opracowań naukowych na temat szkodliwości długotrwałego użytkowania przez ciężarne telefonów komórkowych, komputerów, telewizorów itp., lepiej chuchać na zimne i nie spędzać codziennie zbyt wielu godzin przy ekranach. Za kilka lat może potwierdzić się bowiem, jak sądzą niektórzy naukowcy, że fale elektromagnetyczne wywołują przedwczesne porody, zaburzenia rozwoju dzieci, wady wrodzone, nowotwory itp.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat