Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Naukowcy stworzyli sztuczną macicę

Artykuł

Uczeni z Ameryki pochwalili się nowym wynalazkiem: sztuczną macicą. Daje on nadzieję wcześniakom, których życie jest zagrożone.

Sztuczna macica
Autor: Alan W. Flake, William H. Peranteau et al. 2017

Naukowcy z Instytutu Badawczego Uniwersytetu Dziecięcego w Filadelfii opublikowali wyniki pewnego ważnego eksperymentu. Zdołali mianowicie stworzyć sztuczną macicę, która pomogła donosić kilka przedwcześnie urodzonych jagniąt. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu zwierzęta swobodnie oddychały, przełykały, otwierały oczy, a ich narządy bez przeszkód rozwijały się. Innowatorski wynalazek może pomóc ratować w przyszłości ludzkie wcześniaki i być szansą dla tych maluszków, które przychodzą na świat w 23-28 tygodniu ciąży. Naukowcy będą na pewno pracować nad udoskonalaniem sztucznej macicy i dostosowaniem urządzenia do pracy na rzecz potrzebujących dzieci. Wynalazek ratujący życie wcześniaków, którym jest pojemnik wypełniony płynem fizjologicznym, podłączony do maszyn zapewniających płodowi odpowiednią temperaturę, rokuje duże nadzieje. Świetnie sprawdziła się także sztuczna pępowina, gwarantująca dostęp do tlenu i pożywienia oraz monitoring komputerowy, dzięki któremu naukowcy mogli na bieżąco kontrolować funkcje życiowe płodu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat