Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Nauka liczenia” - recenzja

Artykuł

Matematyka spędza Waszym pociechom sen z powiek? A może niedługo Wasze dzieci pójdą do szkoły i chcecie je zawczasu przygotować?

Nauka liczenia
Autor: Materiały prasowe

Nie oszukujmy się – nie każdy uczeń musi być orłem z matematyki. Nie znaczy to jednak, że możemy machnąć ręką na niepowodzenia naszych dzieci i zapomnieć o całej sprawie. Zamiast zrzucać wszystko na karb humanistycznego zacięcia, lepiej będzie pomóc dziecku w opanowaniu podstaw, aby lepiej radziło sobie z nauką w szkole. Nic nie stoi też na przeszkodzie, byście wprowadzili swoje pociechy w świat działań matematycznych jeszcze przed pójściem do podstawówki. Nie chodzi rzecz jasna o typowe ślęczenie nad książkami, ale zabawę połączoną z nauką, dzięki której umysł dziecka bez problemu będzie chłonął nowe wiadomości.

W książce Agnieszki Łubkowskiej pod tytułem „Nauka liczenia” znajdziecie zarówno proste działania, jak i bardziej skomplikowane równania. Podręcznik bazuje na liczeniu za pomocą kasztanów, orzechów czy patyczków. Nie brakuje w nim również zadań aktywizujących określone obszary mózgu, mających na celu zwiększenie koncentracji i poprawę pamięci. Autorka w swojej publikacji zamieściła także cenne wskazówki dla rodziców dzieci z trudnościami matematycznymi. Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, w których Wasze pociechy będą ćwiczyć dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie oraz poznają wiele innych ciekawych zagadnień, takich jak szacowanie długości, odczytywanie czasu czy ułamki. Książka „Nauka liczenia” świetnie sprawdzi się także jako pomoc dla dzieci z typową dyskalkulią.

Wyjątkowy podręcznik autorstwa Agnieszki Łubkowskiej to świetne wsparcie nie tylko dla rodziców i dzieci, ale także dla nauczycieli. Pokazuje, w jaki sposób najlepiej pomagać najmłodszym w nauce i zrozumieniu różnych działań matematycznych, łącząc zabawę z nauką. W książce znajdziecie szeroki wachlarz zadań, co umożliwi Wam dobranie odpowiednich narzędzi do wiedzy dziecka. Pamiętajcie, że każda chwila spędzona na wspólnej nauce, to inwestycja w dalszy rozwój Waszych pociech.

Agnieszka Łubkowska, „Nauka liczenia”, Nasza Księgarnia 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat