Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Nastolatek

Nastoletnia matka

Artykuł

Dla każdego dziecka, najważniejszą rzeczą jest być kochanym i chcianym przez rodziców. Czy nastoletnia matka może dać tyle samo miłości co dorosła kobieta? Z pewnością wiek nie gra tu większej roli – dziecko chce mieć po prostu mamę, dla której jest całym światem.

Nastoletnia matka
Autor: freepik

Trudności nastoletniej matki

Gdy dzieci rosną i rozwijają się, wszyscy rodzice przezwyciężają te same wyzwania. Jeśli jednak jesteś nastoletnią mamą, być może będziesz musiała stawić czoła pewnym szczególnym wyzwaniom, takim jak próba ukończenia szkoły połączona z opieką nad swoim dzieckiem. Oczywiście jest to do przeskoczenia – jeśli tylko w pomoc nad dzieckiem zaangażują się bliscy. Wiele szkół w większych miastach ma możliwość uczęszczania np. do liceum w trybie nocnym lub weekendowym. Pozwala to na dokończenie etapu edukacji, który pozwoli młodej mamie na rozwinięcie skrzydeł, jeśli chodzi o zdobycie wykształcenia. Natomiast gdy mowa o późniejszych planach jakimi są np. studia, to uniwersytety lub inne uczelnie mają możliwość odbywania studiów korzystając z tzw. indywidualnego toku studiów. Wszystko jest kwestią dobrego zorganizowana – a tej cechy z pewnością musi nauczyć się każdy, nie tylko młody rodzic.

Samotne macierzyństwo

Nie da się ukryć, że większość młodych mam, nie może liczyć na ojców swoich dzieci. Często są to młode związki z krótkim stażem, a to sprawia, że przyszli tatusiowie nie chcą brać odpowiedzialności za dziecko, które poczęli. Natura to nam, kobietom dała dar wydania na świat nowego potomstwa. Choć rola mężczyzn nie powinna kończyć się jedynie na poczęciu nowego życia – zdarza się, że uciekają oni od odpowiedzialności. Młoda kobieta pozostaje sama z decyzjami, które będą rzutować na całe jej życie. Wiele dziewczyn samotnie wychowuje swoje dzieci a dopiero z czasem, znajdują partnerów z którymi układają sobie resztę życia. Inaczej jest w przypadku, gdy ojcem jest nie nastolatek a dorosły, starszy od młodej mamy mężczyzna. Staje on pod faktem dokonanym – będzie ojcem, ponoszącym odpowiedzialność za małego człowieka. Jednak niezależnie od wieku, każdy mężczyzna powinien wesprzeć swoją partnerkę w momencie dowiedzenia się o ciąży.

Ciąża u nastoletnich dziewcząt

Choć coraz częściej odchodzi się od wszelkich stereotypów, to widok nastoletniej dziewczyny z brzuchem budzi wśród ludzi zdziwienie, a niekiedy odrazę. Potrafią szkalować i obmawiać za plecami, dając jeszcze więcej problemów młodej mamie która dzień w dzień zmierza się z trudnościami. Raport MTV, który opracował Millward Brown SMG/KRC informuje, że jedne z najcięższych zmagań młodych mam to brak akceptacji ze strony środowiska. Nastoletnia mama musi zdać sobie sprawę, że nie będzie łatwo, jednak niejednokrotnie wiele młodych kobiet wcale nie żałuje zajścia w ciąże. Uśmiech dziecka, jego miłość i fakt bycia wzorem dla nowego człowieka może wynagrodzić cały trud.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat