Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Narodziny dziecka będzie można zgłaszać przez Internet

Artykuł

Dzięki podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy: Prawo o aktach stanu cywilnego, przyjście na świat potomstwa będzie można zgłaszać elektronicznie.

Narodziny dziecka internet
Autor: pixabay.com

Aby unowocześnić przepisy dotyczące ewidencji ludności i ułatwić obywatelom załatwianie formalności urzędowych, dokonano zmian w obowiązującym aktualnie prawie. Już niedługo rodzice nowo narodzonych dzieci będą mogli rejestrować ich przyjście na świat przez Internet. Tą samą drogą będzie można poinformować Urząd Stanu Cywilnego o nadaniu imienia dla swojego potomka. Nowelizacja przepisów oznacza, że nie trzeba będzie, tak jak do tej pory, osobiście pojawiać się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Po wpisaniu odpowiednich danych w komputer i potwierdzeniu rejestracji dziecka przez kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, do rodzica zgłaszającego narodziny potomka, wysłany zostanie bowiem odpis skróconego aktu urodzenia, poświadczenie o nadaniu numeru PESEL oraz zaświadczenie o zameldowaniu. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat