Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Najwyższy w Polsce zasiłek macierzyński

Artykuł

Ponad 78 tysięcy złotych otrzymuje pewna warszawianka z tytułu pobierania zasiłku macierzyńskiego.

Najwyzszy polska zasilek macierzynski
Autor: pixabay.com

Średni zasiłek macierzyński w naszym kraju wynosi 2,4 tys. zł. Niektóre polskie mamy nie muszą jednak zadowalać się taką kwotą. Otrzymują bowiem z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dużo, dużo więcej. Do mediów przedostała się wiadomość o tym, że zasiłek macierzyński pewnej wychowującej dziecko mieszkanki Warszawy wynosi aż 78,5 tys. zł. Kwota robi wrażenie, prawda? Pobierająca taką sumę kobieta zawdzięcza ją wysokości składek, które odprowadzała do ZUS przed urodzeniem potomka. Drugie miejsce w kraju pod względem wysokości zasiłku macierzyńskiego zajmuje młoda mama z powiatu rybnickiego. Wydawać ona może co miesiąc 39 tys. zł.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat