Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Myśliwi chcą, żeby dzieci brały udział w polowaniach

Artykuł

Polski Związek Łowiecki wystosował apel, w którym nawołuje do zmiany przepisów prawnych, tak aby nieletni mogli uczestniczyć w polowaniach.

Mysliwi dzieci polowanie
Autor: pixabay.com

Coraz głośniej w mediach o tym, że obowiązujące od 2018 roku prawo zakazujące dzieciom towarzyszenia myśliwym na polowaniach nie odpowiada polskim myśliwym. Nie mogą bowiem oni zabierać swojego potomstwa na wyprawy łowieckie. „Nie zgadzamy się z argumentacją, że zakaz udziału dzieci w polowaniach służy ich dobru psychicznemu. To rodzic wie najlepiej, jak jego dziecko rozwija się emocjonalnie i na co można mu pozwolić" – przeczytać można w dokumencie zawierającym prośbę o zniesienie zakazu obecności nieletnich na polowaniach. Polski Związek Łowiecki wraz z Naczelną Radą Łowiecką uważają, że towarzyszenie myśliwym w ich zajęciach może być dla młodego człowieka bardzo pouczające i ma bardzo wiele zalet. Przedstawiciele myśliwych podkreślają także, że zabranianie dzieciom udziału w polowaniach to ingerencja w prawo rodziców do wychowywania swoich dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Podkreślają również, że nie uczą nieletnich zabijania dla przyjemności. „Jesteśmy grupą społeczną, która poświęca swój czas i pieniądze, aby zachować poszczególne gatunki dla przyszłych pokoleń. Regulujemy populacje zgodnie z ustaleniami naukowymi oraz potrzebami zmieniającego się otoczenia i tego chcemy nauczyć nasze dzieci”- argumentują w swoim apelu. Jeden z chwytliwych argumentów użytych przez Polski Związek Łowiecki mówi o tym, że udział dzieci w polowaniach to szansa na wyprowadzenie młodego człowieka ze świata wirtualnego w realny. „Jeśli ktoś chce obcować z przyrodą, polecam fotografię” – skomentował jakiś czas temu powtarzające się apele polskich łowczych przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt Paweł Suski.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat