Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

Musi zapłacić, bo utrudniała byłemu mężowi kontakt z dzieckiem

Artykuł

10 tys. zł kary nałożył sąd na kobietę, która nie wpuszczała do domu ojca swojego dziecka, utrudniając mu tym samym spotkania z potomkiem.

300plus uczen ustawa
Autor: pixabay.com

Zaniechanie utrudniania kontaktów z dzieckiem oraz 10 tys. zł kary – to wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach, potwierdzony też przez sąd apelacyjny w sprawie sporu, jaki toczyli ze sobą rozwiedzeni rodzice pewnego dziecka ze Śląska. Pozwana przez ojca chcącego mieć silną więź ze swoim potomkiem matka, nie szczędziła starań, aby izolować byłego męża od dziecka. Mimo, że mężczyzna ponosił koszty podróży do miejsca przebywania dziecka i zwalniał się z pracy, aby być blisko swojego potomka, była żona nie pozwalała mu na spędzanie czasu z latoroślą. Sąd nie miał wątpliwości, że naruszane były dobra osobiste mężczyzny, do których zaliczyć można ojcowską więź z dzieckiem. „Kontakt z dzieckiem to obowiązek obojga rodziców” – można było usłyszeć od pełnomocniczki wygranej strony procesu. Mimo decyzji sądu, zaborcza matka ze Śląska nadal utrudnia byłemu mężowi kontakt z potomkiem. Prawniczka mężczyzny dalej więc będzie miała pełne ręce roboty.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat