Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Montessori dla każdego. Samodzielnie odkryj świat” - recenzja

Artykuł

Poszukując inspiracji do wspólnej aktywności z dzieckiem zgodnej z metodą Montessori koniecznie zapoznajcie się z nową pozycją wydawnictwa Znak Emotikon.

Montessori dla kazdego
Autor: Materiały prasowe

Coraz więcej rodziców decyduje się, by wychowywać swoje dziecko zgodnie z metodą Marii Montessori. Tym samym powstaje wiele publikacji na temat tego jak robić to skutecznie. Najnowsza publikacja wydawnictwa Znak Emotikon „Montessori dla każdego. Samodzielnie odkryj świat” Małgorzaty Ceremugi stanowi źródło doskonałych inspiracji do rozwijających zadań dla dziecka.

Osoby, które nie znają założeń montessoriańskich, mogą zapoznać się z nimi we wstępie książki. Autorka przybliża sylwetkę Marii Montessori, jej działalność, a także podstawowe założenia jej metody. Książka podzielona została na kilka działów: życie codzienne, zmysły, kształty i kolory, język, matematyka, kosmos. Ułatwia to pracę z poszczególnymi zadaniami, zwłaszcza, że każdy rozdział poprzedzony został wstępem. Tym samym również rodzic doskonale wie, jaki obszar będzie rozwijało jego dziecko. Do wielu ćwiczeń zamieszczona została przydatna „wskazówka dla rodzica” dająca dodatkowe instrukcje ułatwiające korzystanie z zadań. Poszczególne ćwiczenia są bardzo ciekawe i rozwijające. Do ich wykonania nie potrzebujemy wiele, a większość materiałów bez problemu znajdziemy w najbliższym otoczeniu. Doskonałym pomysłem jest tu również nauka przez aktywne działanie. Poznawanie cyfr, liter czy kontynentów nie polega w tej metodzie na zwykłym przedstawieniu ich kształtów, a na szeregu zadań do wykonania, dzięki których to poznanie będzie znacznie łatwiejsze.

Publikacja zapewnia zadania, których wykonanie zajmie wiele godzin. Nie trzeba mieć wiedzy na temat założeń pedagogiki montessoriańskiej by korzystać z poszczególnych zadań, co zdecydowanie jest plusem tej książki. „Montessori dla każdego. Samodzielnie odkryj świat” Małgorzaty Ceremugi polecam każdemu, komu zależy na rozwoju dziecka lub szuka inspiracji do interesujących i rozwijających zadań.

Małgorzata Ceremuga „Montessori dla każdego. Samodzielnie odkryj świat”, Wydawnictwo Znak Emotikon, Kraków 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat