Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Moje książeczki. Księga druga” - recenzja

Artykuł

Siedem bajkowych historii, siedmioro autorów bajek oraz siedmioro twórców ilustracji, a to wszystko w jednej książce dla dzieci!

Moje ksiazeczki2
Autor: Materiały prasowe

Nasza Księgarnia uraczyła nas właśnie drugą częścią serii z czarnym kotem noszącym czerwone buty, przenosząc nas znowu w sielankowy i kolorowy czas dzieciństwa. W tym wydaniu poznamy tygrysa o złotym sercu, który szuka przyjaciela, sympatycznego, małego, pociesznego pieska i jego oryginalnego właściciela, sprytnego kota w butach, przedsiębiorczego Jasia Kapelusznika, odważnego Żółwia Alojzego oraz świat marzeń, baśni i magii. Te historie są proste, ale zawsze niosą ze sobą jakiś morał i uczą standardów postępowania w specyficznych i nie ukrywajmy trudnych okolicznościach. Adam Bahdaj, Czesław Janczarski, Hanna Januszewska, Maria Krüger, Irena Tuwim należą do czołówki polskiego bajkopisarstwa i to powinno wystarczyć za wizytówkę tej pozycji czytelniczej.

Książka „Moje książeczki. Księga druga” została pięknie wydana. Twarda oprawa, mocne strony, które nie zniszczą się przy wielokrotnym przeglądaniu i interesująca zawartość, która sprawdzi się jako lektura „na dobranoc”. Dla starszych będzie to prawdziwy powrót do przeszłości i dzieciństwa, dla najmłodszych okazja, by poznać coś nowego, polskiego, z dalekim od współczesnego, cukierkowego sznytu klimatem. Jedne bajki czyta się lepiej, inne odrobinę gorzej, ale moimi faworytami są polska wersja „Kota w butach”, w którym zauważam wiele naszych cech narodowych, bajka „Tygrys o złotym sercu” ucząca, by nie oceniać nikogo po pozorach i historia „O Jasiu Kapeluszniku”, który musi poradzić sobie z niestandardowym klientem. Czyta się przyjemnie, słucha się z zainteresowaniem, więc chyba nie trzeba niczego więcej, by sięgnąć po nowość wydawniczą „Naszej Księgarni”.

Opracowanie zbiorowe, „Moje książeczki. Księga druga”, Warszawa, Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”, 2016

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat