Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Mleko dla niemowląt z bakteriami

Artykuł

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował niedawno o obecności niebezpiecznych bakterii w mleku Bebilon dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia.

Mleko-dla-niemowlat-bakterie
Autor: freepik.com

W jednej partii mleka modyfikowanego Bebilon PROfutura DUOBIOTIK 2, w produktach oznaczonych numerem 111302600, w opakowaniach o masie 800 gramów, z datą przydatności 03.10.2025 wykryto bakterie Listeria monocytogenes. Z tego powodu ową partię  mleka Bebilon zaczęto wycofywać ze sprzedaży. Główny Inspektorat Sanitarny przypomniał, że spożycie żywności z bakteriami może spowodować chorobę zwaną listeriozą, która może u dzieci okazać się bardzo niebezpieczna. Zachęcił także, aby w przypadku zauważenia u dziecka niepokojących objawów zdrowotnych takich jak: gorączka czy światłowstręt, jak najszybciej zgłosić się z niemowlęciem do lekarza. Główny Inspektorat Sanitarny zachęca rodziców małych dzieci do pilnego sprawdzenia, czy nie nabyli przypadkiem feralnej partii mleka modyfikowanego, a w przypadku zauważenia w domu takiego towaru, do jak najszybszego odstawienia niebezpiecznego produktu. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat