Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Milionowe odszkodowanie dla karmiącej matki

Artykuł

Była pracownica KFC otrzyma 1,5 mln dolarów za to, że firma utrudniała jej karmienie potomka piersią.

Pierwsz bank mleka kobiecego pomorze
Autor: pixabay.com

27-letnia Autumn Lampkins wywalczyła w sądzie ogromną kwotę zadośćuczynienia za straty moralne, jakich doznała, gdy pracowała w amerykańskiej sieci barów szybkiej obsługi: KFC. Będąca młodą mamą kobieta, otrzymała na rozmowie kwalifikacyjnej zgodę na regularne karmienie piersią swojego dziecka w pracy. Gdy podjęła jednak obowiązki zawodowe, okazało się, że szefostwo nie pozwala, aby 27-latka co dwie godziny odciągała pokarm. Tak zaś zalecił jej lekarz. Pracująca po 10 godzin dziennie Autumn miała tylko jedną przerwę na odciąganie mleka. Czynność tę nakazywano jej wykonywać w monitorowanym pokoju kierownika. Nadzór kamery 27-latka odczuwała jako dyskryminację i molestowanie. Polityka firmy doprowadziła do tego, że kobieta straciła pokarm i musiała swojemu potomkowi podawać codziennie mleko modyfikowane. Uwzględniając te aspekty sprawy, sąd nakazał wypłacenie Autumn 1,5 mln dolarów.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat