Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Matki karmiły dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej

Artykuł

Papież Franciszek pozwolił, by podczas Mszy Świętej celebrowanej w uroczystość Chrztu Pańskiego w Kaplicy Sykstyńskiej, matki płaczących niemowląt karmiły swoje potomstwo piersią.

Matki karmily dzieci kaplica sykstynska
Autor: pixabay.com

Od początku pontyfikatu obecnego zwierzchnika Kościoła katolickiego zauważyć można bardzo ciepły i serdeczny stosunek papieża Franciszka w stosunku do dzieci. Kolejnym dowodem na ogromną życzliwość i sympatię do najmłodszych była sytuacja do jakiej doszło podczas Mszy Świętej odprawionej 08 stycznia 2017 roku w Kaplicy Sykstyńskiej. Gdy w czasie sprawowanej Eucharystii część przyniesionych przez rodziców noworodków zaczęła płakać, papież zachęcił ich mamy, aby nie wstydziły się nakarmić dzieci piersią. „Uroczystość jest długa, a dzieci płaczą, bo są głodne. Matki, nie krępujcie się ich nakarmić piersią”. Ojciec Święty porównał zaistniałą sytuację do karmienia Dzieciątka Jezus przez Maryję. Wyraźnie zaznaczył, że w podawaniu jedzenia noworodkom przy pomocy piersi w miejscu publicznym nie ma nic niestosownego, a matki nie powinny peszyć się obecnością zwierzchnika Stolicy Apostolskiej. Podczas niedzielnej Mszy papież Franciszek ochrzcił 28 dzieci - 15 chłopców i 13 dziewczynek.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat