Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Matka wyproszona z poczty za karmienie dziecka piersią

Artykuł

W mieście Biella na północy Włoch doszło do wyproszenia z placówki pocztowej Francesci Castelli, która karmiła piersią w jej kącie trzymiesięcznego synka.

Karmienie niemowlak
Autor: pixabay.com

Włoska minister publicznej administracji Marianna Madia wyraziła swoje oburzenie w związku z postępowaniem dyrektora poczty w mieście Bella, który karmiącą matkę poprosił o bezzwłoczne opuszczenie zarządzanego przez niego punktu usługowego. Do gwałtownej reakcji kierownika poczty doszło, gdy pewna młoda mama postanowiła dać jeść swojemu trzymiesięcznemu dziecku, które zaczęło płakać. Kobieta poprosiła pracownicę poczty o zaprowadzenie do łazienki albo jakiegoś pokoju, gdzie mogłaby w zaciszu zaspokoić potrzeby żywieniowe malucha. Powiedziano jej jednak, że takiego pomieszczenia nie ma. Przejęta głośnym płaczem synka kobieta usiadła w rogu sali i zaczęła karmić go piersią. Po chwili podszedł do niej dyrektor poczty, powiedział, że w urzędzie dozwolone jest tylko karmienie dzieci z butelki i nakazał opuszczenie placówki. Zdarzenie to odbiło się głośnym echem we włoskich mediach. Przyspieszy ono zapewne wydanie rozporządzenia, do którego będą musiały stosować się włoskie urzędy publiczne, w którym zawarta będzie informacja o tym, że karmienie dzieci piersią w placówkach opłacanych przez podatników, nie jest niczym niestosownym.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat