Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Mary Poppins” – recenzja

Artykuł

Mary Poppins nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Specyficzna niania, zjawiająca się niespodziewanie w domu spokojnych mieszkańców Londynu i przewracająca ich życie do góry nogami, to postać niemalże ikoniczna.

Mary poppins
Autor: Materiały prasowe

Historia wymyślona przez Pamelę Travers przemawia do dzieci od wielu pokoleń i trudno się temu dziwić: pełna magii i niesamowitych wydarzeń, dająca upust nieskrępowanej wyobraźni dziecięcej. Oschła i nieco zgryźliwa Mary ożywia pozornie prostą historię, będąc nieoczywistym wyborem bohaterki literatury dziecięcej, który jednak doskonale się sprawdza, stając się jedyną w swoim rodzaju towarzyszką dziecięcych zabaw.

Książka podzielona jest na rozdziały, z których każdy to kolejna, niesamowita wyprawa z udziałem Mary i jej podopiecznych. Niezależnie od tego, czy jest to spacer do parku, kolacja pod sufitem, czy też wizyta w oryginalnym sklepiku z pierniczkami, dzieci za każdym razem stają się świadkiem magicznych wydarzeń, na długo zapadających w pamięć.

Ciekawie wypada również główna bohaterka: nieco próżna, łatwo popadająca w irytację, kąśliwie docinająca swoim podopiecznym, nie ma sobie nic z przesłodzonej postaci granej przez Julie Andrews w adaptacji filmowej książki. Ale pomimo tego, że nie jest typową łagodną nianią, dzieciaki dają się zauroczyć tej zwariowanej, magicznej bohaterce, która pomimo pozornej oschłości pozwala swoim podopiecznym na bycie sobą w pełnym konwenansów świecie, żądającym od dzieci tylko grzecznego wykonywania poleceń. Pewna doza anarchizmu udziela się nawet dorosłym, którzy ze zdumieniem odkrywają, że życie to nie tylko obiady i gazeta po południu.

Trzeba także wspomnieć o przepięknym wydaniu w twardej oprawie, finezyjnie ilustrowanym, co sprawia, że całość jest idealnym prezentem dla małych i dużych, doskonale prezentującym się w domowej biblioteczce.

Zachęcam gorąco do sięgnięcia po tę klasyczną historię, zarówno tych, którzy jeszcze nie mieli z nią do czynienia, ale także tych, którzy pragną odświeżyć sobie przygody nietypowej niani z równie nietypową parasolką.

P. L. Travers, Mary Poppins, Nasza Księgarnia, Warszawa 2021

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat