Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Marek i czaszka jaguara” – recenzja

Artykuł

Co może powstać przy współpracy dwóch zupełnie różnych osobowości? „Marek i czaszka jaguara” to propozycja dla młodych (i nie tylko) i ciekawych świata.

Marek czaszka jaguara
Autor: Materiały prasowe

Marek Kamiński z pomocą Katarzyny Stachowiak - Gacek w najnowszej książce wraca do swojej pierwszej przygody, czyli wyprawy do Meksyku.

Katarzyna Stachowicz-Gacek to pisarka, scenarzystka i autorka wielu kryminałów. Z kolei Marka Kamińskiego nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać: podróżnik, polarnik oraz zdobywca obu biegunów. Efektem ich wyjątkowej współpracy jest niezwykła książka – wciągająca, pełna przygód, zabierająca czytelników w egzotyczną podróż do Meksyku.

To miały być dla Marka cudowne wakacje, które miał spędzić z tatą i średnio lubianym wujkiem w Meksyku. W końcu chłopak miałby tatę tylko dla siebie, z daleka od okropnej młodszej i ciągle płaczącej siostry. Jednak los lubi płatać figle i ostatecznie wszystko poszło nie tak, jak planował Marek. W efekcie chłopiec leci do Ameryki Łacińskiej tylko z małomównym i nieco gburowatym wujkiem podróżnikiem (o interesującej ksywce „Orinoko”) - bez taty, bez komputera, bez dostępu do współczesnej „cywilizacji”. Będą oglądać ruiny piramid, przedzierać się przez dżunglę w upale i bez końca wysłuchiwać opowieści o cywilizacji Majów. Przy okazji muszą dostarczyć tajemniczą przesyłkę przedstawicielom starożytnego plemienia Lakandonów. Planowane wakacje szybko zmieniają się w nieprzewidywalną wyprawę tym bardziej, że w ślad za bohaterami podąża dwóch podejrzanych typków. Co więcej, dzięki pomocy tajemniczej aplikacji zainstalowanej na telefonie, która zawsze jest o krok przed nimi i posiada zdecydowanie większą wiedzę niż zwykła aplikacja, Marek i Orinoko z każdych tarapatów wydostają się bez szwanku…

Meksyk widnieje wysoko na mojej podróżniczej liście marzeń. Po przeczytaniu tej książki, pozycja tego kraju poszybowała gwałtownie w górę. A jeśli jeszcze jest mowa o rdzennych mieszkańcach i starożytnej cywilizacji, to czytam wszystko, co mi wpadnie w ręce. Poza interesującą i wciągającą fabułą, na kartach książki znajdziemy mnóstwo ciekawostek i faktów na temat tego kraju. Nic zatem dziwnego, że nie mogłam oderwać się od lektury książki „Marek i czaszka jaguara”.

Mimo, że nie jestem zwolenniczką książek, które adresowane są do młodzieży, to przyznaję, że „Marek i czaszka jaguara” wciągnęła mnie na całego. Lekturę pochłonęłam w niecałe 48 godzin, doskonale się przy tym bawiąc. Pełna przygód, tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Szczerze polecam nie tylko młodzieży, ale przede wszystkim dorosłym, którzy choć na chwilę chcą oderwać się od jesiennej rzeczywistości i cofnąć się w czasie, by poczuć się o kilkanaście lat młodszym. Co więcej, część dochodu ze sprzedaży książki wspiera działalność Fundacji Marka Kamińskiego, która pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji marzeń. Nie ma co się zastanawiać, tylko czym prędzej udać się do księgarni!

Marek Kamiński, Katarzyna Stachowiak – Gacek, „Marek i czaszka jaguara”, Wydawnictwo ZNAK, 2017

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat