Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„#mama - nieperfekcyjny nieporadnik” - recenzja

Artykuł

Macierzyństwo to wyjątkowy stan. Wyjątkowy jest również czas oczekiwania na pojawienie się w naszym domu nowego członka rodziny – dziecka.

Mama nieperfekcyjny poradnik
Autor: Materiały prasowe

Książka autorstwa Marii Natalii Tymańskiej pod tytułem „#mama - nieperfekcyjny nieporadnik” to utwór dedykowany zarówno świeżo upieczonym mamuśkom jak również dziewczynom/kobietom, które dopiero zamierzają wydać na świat maluszka.

„#mama - nieperfekcyjny nieporadnik” bardzo przypadła mi do gustu i z całego serca polecam tę książkę. Dlaczego? Nie mam jeszcze dziecka. W związku z tym, iż wszystko dopiero jeszcze przede mną, w mojej głowie wciąż pojawiają się nowe pytania, na które chciałabym znać odpowiedź zanim pojawi się w moim brzuszku bobas. Macierzyństwo, tak jak wspominałam na samym początku, jest dla każdej z nas czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym. W tym „błogosławionym stanie” kobieta przechodzi pewnego rodzaju przemianę, a dziewięć miesięcy to czas oczekiwania i intensywnych przygotowań.

Pani Maria Tymańska humorystycznie i bez owijania w bawełnę opowiada o swoich przygodach związanych z macierzyństwem. Przywołuje te dobre, przyjemne i lekkie wspomnienia jak i również trudne momenty, z którymi musiała się zmierzyć i stanąć z nimi „oko w oko”. Blogerka parentingowa – Pani Maria – to kobieta postępowa. W swoim poradniku porusza kwestię cesarskiego cięcia jako rodzenia komfortowego. Nie piętnuje jednak dziewcząt, które decydują się na taką formę porodu, mimo iż nie zachodziły przeszkody, by rodzić siłami naturalnymi. Jestem tego samego zdania, popieram autorkę książki i cieszę się, że wreszcie ktoś pisze o tym otwarcie i nazywa rzeczy po imieniu. Uważam, iż mam prawo do takiej decyzji, gdyż jest to moje ciało i mogę o nim decydować. W poradniku podoba mi się również to, że autorka wzbogaca lekturę zdjęciami z własnego albumu. Fotografie nadają miły posmak czytaniu – każda z nas w końcu tworzy swoją prywatną, domową kronikę uwieczniając na zdjęciach zarówno sytuacje ważne jak i zwyczajne.

Rodzicielstwo oczami Pani Marii to stan ducha, który nierzadko zmusza do wyborów. Decydowanie to jest szczególnie trudne, gdyż dotyczy życia małego człowieczka. W książce „#mama - nieperfekcyjny nieporadnik” znajdziemy także mnóstwo praktycznych porad dotyczących wakacyjnego wyjazdu czy zbilansowanej diety maluszka.

Bardzo podoba mi się forma poradnika – jest on pisany prostym, przejrzystym językiem. Kobieta pisze do kobiety – po prostu, po polsku, po naszemu!

Na sam koniec pragnę podkreślić to, co moim zdaniem najważniejsze: Pani Maria zapewnia nas, młode mamy, kobiety które starają się o dziecko i przyszłe mamuśki (w brzuszkach których wierci się już maluch) o tym, że macierzyństwo to nie ból rodzenia, troski i nieprzespane noce, a przede wszystkim COŚ WSPANIAŁEGO - dar i łaska, którą jesteśmy obdarowane. Mamy to w naturze, moje Drogie!

Maria Natalia Tymańska, #mama - nieperfekcyjny nieporadnik, wydawnictwo Pascal, Bielsko-Biała 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat