Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Mały atlas motyli” – recenzja

Artykuł

Motyle to najpiękniejsze owady, jakie spotykamy na ziemi. Kolorowe, delikatne, lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Maly atlas motyli
Autor: Materiały prasowe

Każdy z nas wie, jak wygląda chociażby Paź Królowej. Jednak pozostałe gatunki tych owadów ciężko jest nam rozpoznać. Pomoże nam w tym bez wątpienia „Mały atlas motyli” autorstwa Ewy i Pawła Pawlaków.

Książka jest przeznaczona dla dzieci, jednak dorośli także znajdą w niej kilka cennych informacji dla siebie. W końcu najmłodsi dowiedzą się: jakie motyle odwiedzają ich ogród latem, jak wygląda Lotolistek Cytrynek; który owad najdłużej żyje, a także który jest najmniej płochliwy. Na kartach książki poznamy Rusałka Pawika, Osadnika Egeria, Rusałkę Admirała, Lotolistka Cytrynka, Zmrocznika Przytuliaka i wielu innych przedstawicieli motylowego gatunku.

Zdjęcia motyli zawarte w książce są przedstawione w ciekawy sposób – wyglądają tak, jakby rysowało je dziecko. Niektóre są namalowane farbami, a inne wykonane z elementów roślinnych i płótna. Ilustracje w atlasie naprawdę robią wrażenie!

Populacja motyli liczy w przybliżeniu sto pięćdziesiąt tysięcy gatunków. U nas w kraju jest ich prawie cztery tysiące. Te piękne owady żyją praktycznie w każdym miejscu na ziemi. Motyle żywią się przede wszystkim nektarem z kwiatów, jednak lubią również błoto, padlinę i inne mało przyjemne dla nas rzeczy.

Książkę polecam wszystkim miłośnikom motyli. Jest ona wykonana w formie ilustrowanego atlasu. Jej strony są zrobione z tektury, która ułatwia przerzucanie kartek i utrudnia zniszczenie książki przez dzieci. Pozycja zawiera bardzo ciekawe opisy wyglądu i życia około dwudziestu gatunków motyli. Jest dobrym prezentem dla dziecka na urodziny bądź imieniny. Książka jest napisana w bardzo przystępny i ciekawy sposób.

Ewa i Paweł Pawlak, „Mały atlas motyli”, Warszawa, Nasza Księgarnia, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat