Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Przed ciążą » In vitro

Łódź będzie finansować program in vitro

Artykuł

Radni miasta Łodzi zdecydowali, że miasto wyłoży środki na refundację in vitro.

Lodz invitro
Autor: pixabay.com

15 czerwca 2016 roku urzędowi przedstawiciele łodzian podjęli uchwałę o finansowaniu in vitro w mieście. Po burzliwej i długotrwałej dyskusji radni PO i SLD przegłosowali decyzję o wsparciu par, mających problemy z poczęciem dziecka. Przeciw byli radni PIS. Co ciekawe: nikt nie wstrzymał się od głosu. Z refundacji kosztów będą mogły korzystać małżeństwa i związki nieformalne. Aby zakwalifikować się na in vitro, kobieta nie powinna przekroczyć 40 roku życia. W niektórych przypadkach do prób dopuszczane będą jednak panie 42-letnie. Zależeć to będzie od decyzji lekarzy. Miasto obiecało dofinansować trzy próby, co powinno zamknąć się w kwocie 15 tysięcy złotych na parę. Z pomocy finansowej nie będą wykluczone pary, które rozpoczęły już leczenie w programie ministerialnym. Łódź jest gotowa wydać aż milion złotych rocznie, by zwiększyć przyrost naturalny na swoim terenie. Realizacja nowej uchwały rozpocznie się 1 lipca 2016 roku. Łódzki magistrat będzie skrupulatnie sprawdzał, czy o refundację ubiegają się rzeczywiście mieszkańcy miasta.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat