Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Lody we wszystkich smakach” - recenzja

Artykuł

Jak to jest zostać olbrzymką? Czy może lepiej jest być niewidzialnym? A może najbardziej chcielibyśmy rozumieć język zwierząt?

Lody we wszystkich smakach
Autor: Materiały prasowe

Paweł Mildner zaprasza nas w kolorową podróż odkrywającą dziecięce marzenia. Poznajemy Oskara i Olę, którzy opowiadają, gdzie żyją i mieszkają. Świat dziewczynki i chłopca jest zupełnie inny, nie tylko z powodu płci, ale także z powodu miejsca zamieszkania. Życzenia też mają zupełnie różne, ale jedno jest wspólne - obydwoje nie boją się marzyć. Kolorystyka przedstawiona przez Wydawnictwo Dwie Siostry przypomina książeczki obrazkowe dla dzieci sprzed kilkunastu lat, gdzie rysunki nie musiały być piękne, ale potrafiły dać wiele możliwości do ich interpretacji. Okładka jest twarda, dzięki czemu wygodniej oglądać książeczkę z dzieckiem. Bo właśnie takie są „Lody we wszystkich smakach” - niewiele treści pozwala na wspólne dopowiedzenia. Ola chciałaby mieć silnego przyjaciela, mogłaby sprzedawać w sklepie, rozumieć język zwierząt, zostać olbrzymką... i wiele, wiele innych rzeczy pozornie niemożliwych. Ale w marzeniach wszystko jest dozwolone. Każdy dorosły również chciałby posiadać magiczne zdolności, o których nie boją się mówić tylko dzieci.

Oskar natomiast chciałby zatrzymać czas, być niewidzialny, zamieszkać w domku na drzewie...

Wszystkie marzenia są opatrzone ciekawą, prostą i wyrazistą kolorystyką opowiadającą o abstrakcyjnych rzeczach. Paweł Mildner przez oszczędne i kontrastowe ilustracje nadaje całej opowieści niezwykłej energii. Forma picturebooka pozwala na swobodne używanie wyobraźni.

Ola i Oskar spotykają się w jednym, zaskakującym punkcie na końcu książeczki, bo być może jest coś, co ich łączy mimo oczywistych różnic. „Lody we wszystkich smakach” to doskonała okazja na odkrycie tych podobieństw wraz ze swoją pociechą. Zaskakująca puenta pokazuje, że marzenia niekoniecznie muszą być tylko efektowne, bo często wystarczy codzienność, by mieć poczucie magii. Książeczkę, która jest wspaniałym punktem wyjścia do rozmowy o dziecięcych marzeniach. Polecam wszystkim dzieciom, które ukończyły 3 lata.

Paweł Mildner, „Lody we wszystkich smakach”, Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2020.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 3 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat