Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Liliana Pędziwiatr. Mały osiołek jest wielki” – recenzja

Artykuł

Spośród wymarzonych supermocy najczęściej pojawia się ta o możliwości porozumiewania się ze zwierzętami. I to nie tylko w wigilijną noc. Liliana Pędziwiatr ma taki dar.

Liliana pedziwiatr maly osiolek jest wielki
Autor: Materiały prasowe

„Liliana Pędziwiatr. Mały osiołek jest wielki” to jedna z serii książeczek o przygodach małej Lili i jej przyjaciół (do których zaliczają się zarówno ludzie, jak i zwierzęta). Tym razem dziewczynka pomaga w dość niecodziennym zadaniu – zaadaptowaniu się osiołka w stadninie koni.

Zanim jednak do tego dochodzi, czytelnik ma okazję poznać Lilianę bliżej. To pierwszy, bardzo duży plus dla autorki. Rozpoczynając lekturę, wchodzi się do bajkowego świata dziewczynki w bardzo naturalny sposób. Autorka w nienachalnym tonie wyjaśnia niezwykłe umiejętności głównej bohaterki. Dlatego poznanie i zaprzyjaźnienie się z Lili nie zajmuje młodym czytelnikom wiele czasu.

Liliana to życzliwa, radosna i mądra dziewczynka. Choć w książeczce, o której mowa, nie do końca na niej skupiała się uwaga, jednak nie sposób jej nie polubić. Tym razem młoda bohaterka razem ze swym nieco ironicznym psim przyjacielem, dwójką innych dzieci i dystyngowaną kotką, przygląda się, jak do zgranego stada koni dołącza niepozorny osiołek. Jego nieudolne próby przypodobania się nowym współlokatorom doprowadzają do dość nieoczekiwanych zdarzeń.

Tanya Stewner stworzyła bohaterów i świat, w który bardzo szybko można się zaangażować. „Liliana Pędziwatr. Mały osiołek jest wielki” nie jest długą historyjką, ale aż kłębi się w niej od akcji i dynamizmu. To sprawia, że nie sposób się nudzić na tych niemal siedemdziesięciu stronach.

Niewątpliwie dużą rolę w tej opowieści odgrywają też ilustracje. Zajmują one większą część stron (i od razu ich liczba robi się mniej przerażająca). Kolorowe, nawiązujące do treści, pobudzające wyobraźnię, bardzo starannie wykonane. To idealne uzupełnienie tej książki. W podobnym, przyciągającym uwagę, stylu zaprojektowana została także okładka – „Liliana Pędziwiatr. Mały osiołek jest wielki” będzie stanowiła prawdziwą ozdobę domowej biblioteczki.

„Liliana Pędziwiatr. Mały Osiołek jest wielki” to, według rekomendacji na okładce, książka dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Większy druk i wyważona ilość tekstu sprawiają, że dzieci mogą pokusić się o samodzielną lekturę. Jednak ta książeczka z pewnością, z większą pomocą dorosłego, może sprawić wiele radości także młodszym pociechom.

Tanya Stewner, poza ciekawą historią, pozostawia swoim czytelnikom także naukę płynącą z opowieści. Po wspólnej lekturze przygoda Liliany może stanowić świetną bazę do rozmowy o tolerancji, akceptacji, byciu sobą, pewności siebie i zawieraniu przyjaźni.

Tanya Stewner „Liliana Pędziwiatr. Mały osiołek jest wielki”, Wydawnictwo Jedność, Kielce 2019

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat