Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

Lepsza ochrona prawna dla pracownic w ciąży

Artykuł

Rząd Beaty Szydło zaakceptował projekt ustawy zakładającej większą ochronę prawną pracownic w ciąży, będących pracownikami tymczasowymi.

Ochrona prawna pracownice w ciazy
Autor: pixabay.com

Proponowane regulacje prawne będą zobowiązywać pracodawców do przedłużania umów do momentu porodu ciężarnym wykonującym pracę tymczasową, jeśli rozwiązanie umowy nastąpiłoby po upływie trzeciego miesiąca ciąży. Skutkować to będzie tym, że kobiety, które urodzą potomstwo, będą otrzymywać zasiłek macierzyński. Pracodawcy będą zobligowani ponadto do prowadzenia ewidencji osób wykonujących pracę tymczasową na podstawie umów o pracę oraz umów prawa cywilnego. Projekt ustawy zakłada również, że agencje pracy tymczasowej nie będą mogły wysyłać jednego pracownika do jednej firmy na okres dłuższy niż 18 miesięcy w ciągu trzech lat. Marszałkowie województw będą zaś sprawdzać, czy agencje pracy tymczasowej nie zalegają zatrudnionym z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne. Projekt ustawy zapewnia ponadto lepszą „ochronę procesową” pracownikom tymczasowym. W razie potrzeby, będą oni mogli wybierać sąd pracy do rozpatrzenia ich roszczeń wobec agencji pracy tymczasowej.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat