Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Lekarze znaleźli w żołądku dziecka prawie kilo włosów

Artykuł

9-latka z Indii. kilka lat, z powodu choroby, zwanej zespołem Roszpunki, połykała nagminnie włosy. Chirurdzy wyciągali je z żołądka dziewczynki przez dwie godziny.

Zoladek dziecka kilo wlosow
Autor: freepik.com

Zespół Roszpunki to rzadko spotykane schorzenie objawiające się niedrożnością jelit na skutek uformowania się w przewodzie pokarmowym kuli z dużej ilości włosów. Osoby cierpiące na tę przypadłość kompulsywnie wyrywają i połykają włosy. Przyczyna schorzenia może mieć podłoże genetyczne. Związana może też być z psychiką pacjenta, stanami lękowymi, depresją, poczuciem samotności i bycia nierozumianym przez otoczenie.

Media raz po raz przypominają historię pewnej 9-latki z Indii, której lekarze usunęli jakiś czas temu prawie kilogram włosów. “To pierwszy taki przypadek, gdy usunęliśmy z żołądka tak młodej osoby taką ilość włosów” - wypowiedział się po operacji dr Manish Patel. “Zjedzenie takiej ilości włosów jest zaskakujące”. Lekarze przypomnieli przy tej okazji, że jedzenie włosów powodować może bardzo poważne problemy zdrowotne, a nawet być zagrożeniem życia.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Między nami żywiołami Miss Kraken

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat