Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Przed ciążą » In vitro

Lekarz używał własnego nasienia przy zabiegach in vitro

Artykuł

Kierownik kliniki in vitro z Holandii oszukiwał pacjentki i przekazywał własne nasienie do zabiegów sztucznego zapłodnienia.

Probówka
Autor: pixa

Prowadzący zakład lecznictwa lekarz Jan Karbaat nadużył zaufania kobiet mających problemy z zajściem w ciążę i stosował własne nasienie przy zabiegach in vitro. Cieszący się powszechną renomą kierownik kliniki niedaleko Rotterdamu, fałszował nagminnie dokumentację medyczną, aby przez 20 lat przekazywać swoje geny nowym pokoleniom. Szacuje się, że Holender może być ojcem około 60 dzieci. Większość z nich urodziła się w latach osiemdziesiątych XX wieku. Sprawa wyszła na jaw, gdy zauważono nieścisłości w znajdujących się w placówce medycznej dokumentach oraz podobieństwo fizyczne dzieci pacjentek dr Karbaata do kierownika kliniki. Skandalista na rynku in vitro nie stanie jednak przed holenderskim sądem i nie będzie się tłumaczył przed opinią publiczną ze swojego postępowania. Mężczyzna zmarł bowiem w kwietniu tego roku.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat