Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Laktator – przyjaciel karmiących mam

Artykuł

Problemy z laktacją nie muszą spędzać snu z powiek młodym mamom. Rozwiązuje je bowiem współcześnie laktator.

Laktator przyjaciel karmiacych mam
Autor: Materiały prasowe

Laktator, czyli odciągacz pokarmu to coraz bardziej powszechny sposób radzenia sobie kobiet z niedogodnościami związanymi z karmieniem potomstwa piersią. Coraz więcej przyszłych mam zaczyna rozglądać się za tym urządzeniem na długi czas przed porodem. I nie ma się co temu dziwić. Spodziewające się dziecka przedstawicielki płci pięknej chcą bowiem jak najlepiej przygotować się do wyjątkowej roli, jaka je czeka – macierzyństwa. Wzięli to pod uwagę przedsiębiorcy i producenci towarów dla rodziców i ich dzieci. Na rynku nie brakuje więc różnorodnych produktów, skierowanych specjalnie dla rodzin. Współczesne mamy przebierać mogą także i w laktatorach. Ręcznych i elektrycznych. Dużą popularnością i zaufaniem kobiet cieszą się np. laktatory firmy Philips.

Odciągacze pokarmu mają wszechstronne zastosowanie. Pomogą np. w przypadku, gdy niedawno narodzony wcześniak nie potrafi jeszcze samodzielnie ssać mleka mamy. Są niezastąpione, gdy kobieta pragnie wrócić do pracy w niedługim czasie do porodzie i nie będzie jej dłuższy czas przy dziecku. Gdy młoda mama musi wyjechać na kilka dni w pilnej sprawie, wrócić do szpitala itp., laktator również będzie wybawieniem. Warto na pewno nabyć odciągacz mleka, gdy kobieta ma za dużo pokarmu, a jej dziecko nie jest w stanie skonsumować aż takiej ilości. Gdy młoda mama odczuwa ból piersi, skorzystanie z laktatora może sprawić natychmiastową ulgę. Szczególną właściwością tego typu urządzeń jest to, że odciągacz pokarmu pomaga unormować laktację. Jest to tym ważniejsze, że bardzo dużo kobiet ma albo za dużo albo za mało naturalnego pokarmu. W przypadku zatkania przewodu mlecznego, użycie odciągacza niweluje ten problem. Podobnie w przypadku zastoju pokarmu u świeżo upieczonej mamy. Na odciągnięciu małej ilości mleka skorzysta karmiąca pierś, a dziecku łatwiej będzie się do niej przyssać.

Mamy decydujące się na zakup laktatora zmagają się zazwyczaj z dylematem, jaki rodzaj urządzenia wybrać: ręczny czy elektryczny. Każdy z nich ma swoje zalety.

Laktator manualny idealnie nadaje się do okazyjnego stosowania. Jest niewielkich rozmiarów i można go obsługiwać jedną ręką. Nie wydaje przy tym głośnych dźwięków. Sposób działania produktu jest zbliżony do odruchu ssania dziecka. Laktator ręczny pozwala ponadto kontrolować częstotliwość odciągania kolejnych porcji pokarmu. Daje to ogromny komfort jego użytkowniczkom. Rzecz nie do przecenienia.

Laktator elektryczny spodobać się powinien z kolei miłośniczkom nowoczesnych i szybkich rozwiązań. Uruchamia go bowiem jedno dotknięcie przycisku. Jego funkcjonalność świetnie sprawdza się u tych mam, które planują często korzystać z laktatora. Efektywność urządzeń elektrycznych zyskuje coraz więcej zwolenniczek.

Marka Avent dzięki współpracy z lekarzami i młodymi mamami już od ponad 30 lat opracowuje produkty inspirowane naturą, które spełnią pierwsze potrzeby dziecka i przedłużą możliwość karmienia piersią. Wszystkie laktatory Philips Avent charakteryzują się wyjątkową konstrukcją, która sprawia, że mleko z piersi trafia bezpośrednio do butelki lub pojemnika, nawet jeśli mama siedzi prosto. Oznacza to, że można siedzieć wygodniej podczas używania laktatora i nie trzeba pochylać się do przodu. Wygodna pozycja i odprężenie podczas odciągania pokarmu w naturalny sposób sprawiają, że mleko łatwiej wypływa.

Zadbanie o odpowiedni sposób żywienia noworodków i niemowląt, to wyzwanie dla każdej mamy. Warto ułatwić więc sobie początki rodzicielstwa, korzystając z laktatorów. Należycie nakarmiony maluszek to zdrowe, dobrze rozwijające się i szczęśliwe dziecko. A czyż nie tego pragnie kochająca potomstwo mama?

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat