Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Łajka, kosmiczny pies” – recenzja

Artykuł

Poruszająca opowieść o pierwszym czworonogu wysłanym w kosmos.

Lajka kosmiczny pies
Autor: Materiały prasowe

Łajka to pierwszy pies, który został wysłany w kosmos w celach badawczych. Historia zwierzęcia jest dość kontrowersyjnym tematem przez wzgląd na finał eksperymentu - świadomość wysłania czworonoga na pewną śmierć, a także wykorzystywanie zwierząt do badań naukowych. Jak zatem przedstawić dziecku psią bohaterkę kosmosu? Jak zapoznać młodego czytelnika z historią wysłania zwierzęcia w kosmos? Kim Crabeels znalazła na to sposób i zrobiła to naprawdę świetnie!

„Łajka, kosmiczny pies” to przepięknie ilustrowana książeczka, która zabierze dzieci w niewiarygodną podróż po kosmosie. W prosty i zrozumiały sposób opowiada, jak wyglądało wysłanie czworonoga w przestrzeń kosmiczną oraz o przeżyciach psa, w związku z wyprawą. Wszystko opowiedziane jest z perspektywy Łajki. Dzięki niej dzieci poznają mnóstwo ciekawostek, a także dowiedzą się, co to jest meteoryt, planetoida czy kometa.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, mając w ręku tę lekturę, to kolorowe obrazki, które niesamowicie przyciągają wzrok. Książka jest dużego rozmiaru i cała pokryta jest pięknymi, rozciągającymi się na całych kartkach rysunkami. Osobiście jestem zachwycona szatą graficzną! Ponadto tekst napisany jest barwną czcionką o różnej wielkości, dlatego dzieci mogą czytać ją samodzielnie bądź z dorosłymi, a to tylko jedna z wielu zalet!

Treść porusza niezwykle ważne tematy i wzbudza wiele emocji. Po pierwsze dotyka problemu okrutnego traktowania zwierząt i wykorzystywania ich w imię nauki, a po drugie uczy asertywności, wyrażania własnego zdania, walki o swoje prawa oraz obrony słabszych. Jest to doskonała pozycja literacka, która wspaniale przekaże dzieciom, nie tylko ciekawe, a nawet zabawne informacje dotyczące kosmosu, ale również cenne wartości.

Podsumowując, ta publikacja to fantastycznie spędzony czas z dziećmi, łączy przyjemne z pożytecznym. Jestem pewna, że mali czytelnicy będą zachwyceni i z miejsca pokochają bohaterkę kosmosu. Połączenie pięknego wnętrza, a mowa tu i o treści i o grafice stworzyło opowieść, obok której rodzice nie powinni przejść obojętnie. Polecam całym sercem!

Kim Crabeels, „Łajka, kosmiczny pies”, Wydawnictwo Kapitan Nauka, Warszawa 2019

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat