Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Labirynty i łamigłówki nie z tej ziemi” – recenzja

Artykuł

Nie od dziś wiadomo, że dzieciaki uwielbiają wszelkiego rodzaju łamigłówki i labirynty.

Labirynty lamiglowki nie z tej ziemi
Autor: Materiały prasowe

To świetna rozrywka dla młodszych i starszych, nad którą można spędzać długie godziny. Wieczory stają się teraz coraz dłuższe – warto więc zapewnić dzieciom porcję dobrej zabawy bez telefonów, tabletów czy komputerów.

Będę z Wami zupełnie szczera – mimo tego, że lata dzieciństwa dawno mam za sobą, to wciąż lubię wszelkiego rodzaju szarady, krzyżówki, łamigłówki i zagadki. Jak już pewnie wiecie bądź się domyślacie, z największą przyjemnością sięgnęłam więc po publikację autorstwa Thomasa Flinthama pod tytułem „Labirynty i łamigłówki nie z tej ziemi”. Byłam niezmiernie ciekawa, jakie zadania czekają na dzieci, a co najważniejsze – jak wygląda cała książka. Czy znajdziemy w niej dziesiątki zwykłych labiryntów, różniących się między sobą stopniami trudności, czy też zagadki będą bardzo zróżnicowane i nie pozwolą dzieciom ani na chwilę nudy? Odpowiedź na to pytanie przyszła właściwie już na samym początku. Autor umieścił kilka wskazówek, które mają ułatwić naszym milusińskim podróż po krainie łamigłówek, oraz przedstawił bohaterów książki, towarzyszących dzieciom podczas rozwiązywania zadań. Moja ostateczna ocena? Zdecydowanie 10/10. Jestem naprawdę zachwycona!

Książka Thomasa Flinthama zawiera mnóstwo łamigłówek, które w niczym nie przypominają typowych dziecięcych zagadek. Labirynty są bardzo zróżnicowane, zaskakujące, okraszone pięknymi ilustracjami i humorem. Największą zaletą publikacji, rzecz jasna obok zadań do rozwiązania, jest rozbudowana fabuła i główni bohaterowie książki. Przyznaję, że pomysłowość autora zasługuje na wielkie uznanie – jak już wspomniałam, z tymi łamigłówkami nie ma miejsca na nudę. Labirynty zapewnią Waszym pociechom długie godziny rozrywki i wciągną je bardziej niż niejedna gra komputerowa. A jeśli i Wy, tak jak ja, kochacie szarady i łamigłówki, to nic nie stoi na przeszkodzie, byście dołączyli do swoich milusińskich i razem z nimi rozwiązywali znajdujące się w książce zadania. Spędźcie ze swoimi dziećmi nieco czasu na wspólnej zabawie – niedługo sami przekonacie się, ile frajdy może Wam sprawić wspólne głowienie się nad labiryntami i zagadkami.

Thomas Flintham, „Labirynty i łamigłówki nie z tej ziemi”, Wydawnictwo Nasza Księgarnia 2020

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat