Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Książkożercy. Super Marian nad jeziorem” – recenzja

Artykuł

Ciekawa książeczka, która może pomóc dzieciom w nauce samodzielnego czytania.

Ksiazkozercy super marian
Autor: Materiały prasowe

Jak zachęcić sześcio lub siedmiolatki do samodzielnego czytania? Dla niektórych jest to bardzo prosta rzecz, innym dzieciom czytanie liter przychodzi z trudnością. Denerwujące bywa także dla nich składanie pojedynczych znaków w cały wyraz i czytanie go ze zrozumieniem.

Seria książeczek „Książkożercy” wydawnictwa Wilga jest stworzona właśnie jako pomoc w procesie nauki czytania. Książeczki mają oznaczenia A/B/C, co ma ułatwić rozpoznanie poziomu trudności przy wyborze. „A” oznacza historyjki idealne do pierwszego samodzielnego czytania, dosyć proste słownictwo, a także m.in. jedno zdanie na każdej stronie.

W mini - opowiadaniu „Super Marian nad jeziorem” poznajemy braci, którzy spędzają czas nad jeziorem. Jeden z nich dostał konsolę gier video i udał się z nią na wyjazd. Konsola wpada do wody, ale ostatecznie udaje się ją nie tylko uratować, ale także przekonać Jacka, że kąpiel w jeziorze z bratem to wspaniała rzecz.

Na każdej kartce są ilustracje. Zdania napisane są dużą czcionką, także nawet początkujący czytelnik nie będzie miał żadnego problemu z literacją wyrazów. Jednocześnie krótkość opowiadania powinna zachęcić dziecko do przeczytania całości - od pierwszej do ostatniej kartki. W dodatku na końcu książeczki znajdują się pytania, dzięki którym można sprawdzić czy tekst został prawidłowo zrozumiany. Poza tym są także naklejki, których rysunki nawiązują do treści. Podsumowując, można powiedzieć, że „Super Marian nad jeziorem” to ładnie wydana i zilustrowana oraz bardzo przydatna lektura dla przyszłych pierwszoklasistów.

Barbara Wicher „Książkożercy. Super Marian nad jeziorem” – wydawnictwo Wilga /Grupa Wydawnicza Foksal

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat