Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Książkożercy. Bomberka” - recenzja

Artykuł

Sześcioletnia dziewczynka zazdrości bratu pięknej kurtki. Pewnego dnia przez przypadek ją uszkadza.

Ksiazkozercy bombonierka
Autor: Materiały prasowe

Grażyna Nowak-Balcer to absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorką wielu bajek dla dzieci, m.in. „Abecadło, czyli wierszyki o literkach”, „Czytam sam”. „Niezapowiedziani goście”, „Na wesołej łące. Płaszczyk biedronki”. Seria „Książkożercy” to cykl książeczek do nauki czytania o zróżnicowanym stopniu trudności. Wyróżnia się trzy poziomy – A, B oraz C, zaczynając od prostych słów, krótkich zdań, a kończąc na zdaniach złożonych i rozbudowanej fabule. Opowiadanie „Bomberka” zaliczane jest do ostatniego poziomu – C.

Sześcioletnia Zuza zazdrości swojemu bratu pięknej, zielonej kurtki, bomberki. Chłopiec, mimo że na co dzień lubi dzielić się z innymi swoimi rzeczami, to jednak ukochanej kurtki nigdy nikomu nie pożycza. Pewnego dnia dziewczynka ukradkiem postanawia ją przymierzyć. Niestety zdejmując ją w pośpiechu, od suwaka odpada breloczek w kształcie kostki do gry. Zuza kombinuje jak naprawić uszkodzoną rzecz i co zrobić, by jej brat się na nią nie gniewał.

Zarówno ta powieść, jak i poprzednie części z cyklu „Książkożercy” to wspaniałe lektury, które pomogą dziecku w nauce czytania. Zdania są bardzo wyraźne. Litery są duże, dlatego mali czytelnicy nie powinni mieć problemu z odczytaniem tekstu. Proste i kolorowe rysunki, które świetnie odzwierciedlają treść, pomogą w zrozumieniu przedstawionej w książce historii. Ponadto na końcu lektury znajduje się słowniczek, dzięki czemu dziecko może samodzielnie nauczyć się nowych słów, dziesięć pytań sprawdzających wiedzę z przeczytanej treści, łatwa i przyjemna łamigłówka oraz kilka naklejek, które należy uporządkować w odpowiedniej kolejności. Wszystkie te zadania to rewelacyjna zabawa i nauka w jednym.

Wesoła historia sympatycznych bohaterów niesie ze sobą pewne przesłanie – nie należy brać cudzych rzeczy bez pozwolenia. Opowiada też o braterskiej miłości, przyjaźni i wybaczaniu. Zachęcam wszystkich rodziców do sięgnięcia po tę książeczkę. I dorosłym, i dzieciom przypadnie do gustu!

Grażyna Nowak-Balcer, „Książkożercy. Bomberka”, Wydawnictwo Wilga, Warszawa, 2019 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat