Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Książkożercy. Akcja Jogi” – recenzja

Artykuł

Urocze rodzeństwo musi rozwiązać zagadkę błąkającego się kota.

Ksiazkozercy akcja jogi
Autor: Materiały prasowe

Dzieci od najmłodszych lat wykazują potrzebę odkrywania, badania i poznawania otaczającego ich świata. Obserwowanie ludzi i zwierząt – ich zachowania, śledzenie ruchów, analizowanie i tropienie - to codzienność dzieci. To naturalne odruchy, które nie są traktowane przez dziecko jako nauka. „Akcja Jogi”, autorstwa Barbary Wicher, to świetny przykład tego, jak inteligentne, bystre i pomysłowe potrafią być dzieci, a także dowód na to ile energii i chęci poznawania posiadają.

Ida i Kuba to rodzeństwo, które bardzo lubi rozwiązywać zagadki detektywistyczne. Pewnego dnia dostrzegają na tarasie swojego domu rudego kotka. Postanawiają dowiedzieć się, gdzie zwierzak mieszka i kto jest jego właścicielem.

Historia przedstawiona w książeczce jest przyjemna i zabawna. Plusem jest jej niewielka objętość – dziecko z pewnością nie odczuje znużenia. Bohaterowie to sympatyczne, kilkuletnie dzieci, zatem młody czytelnik może się z nimi utożsamiać. Rysunki są proste, kolorowe i bardzo przyjemne dla oka. Pomogą one lepiej zrozumieć tekst.

Ta książeczka to idealna pozycja literacka dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem i pisaniem. Litery są duże i wyraźne. Na każdej stronie znajdują się od dwóch do pięciu krótkich zdań, co stanowi ułatwienie w studiowaniu liter, słów i prostych wypowiedzeń. Na końcu autorka umieściła słowniczek z kilkoma wyrazami, które mogą być problematyczne dla dziecka. Oprócz tego znajdują się tam również pytania mające za zadanie sprawdzenie rozumienia tekstu oraz doskonalenie pamięci małego czytelnika. Świetnym pomysłem jest dodatek w postaci kilku naklejek, które należy uporządkować w odpowiedniej kolejności. Jest to genialny sposób na aktywizację dziecka, łączący naukę i zabawę.

Z całego serca polecam tę książeczkę rodzicom, których pociechy rozpoczynają naukę czytania i pisania, ale też takim, których dzieci już tę naukę opanowały, ponieważ lektura może służyć jako utrwalenie liter i słów. Warto zapoznać się z całą serią Książkożercy. Na pewno przypadnie do gustu młodym czytelnikom!

Barbara Wicher, „Książkożercy. Akcja Jogi”, Wydawnictwo Wilga, Warszawa, 2019 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat