Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Królik Franek i prawda o zaginionym telefonie” - recenzja

Artykuł

Zabawna, mądra historia, która uczy, że zawsze należy mówić prawdę.

Krolik franek prawda zaginiony telefon
Autor: Materiały prasowe

„Królik Franek i prawda o zaginionym telefonie” to krótka historia uroczego zwierzątka, które nie zawsze jest prawdomówne i czasami zachowuje się bardzo nieładnie. Nie potrafi powiedzieć prawdy, ponieważ boi się konsekwencji, dlatego brnie w kolejne kłamstwa.

Minusem tej książeczki jest jej budowa. Okładka jest miękka, natomiast klejone kartki się rozchodzą – być może trafiłam na taki egzemplarz. Pomimo odpowiedniego użytku i dbałości, już po pierwszym zapoznaniu się z lekturą zauważyłam uszkodzenia w miejscy sklejenia. Ponadto książka jest małych rozmiarów i małej objętości, łatwo zatem o zgięcia, szczególnie gdy lektura trafia w ręce małego dziecka.

Na uwagę z pewnością zasługują przepiękne ilustracje. Zawsze zachwycam się kolorami i prostotą rysunków w literaturze dziecięcej. Obrazki są adekwatne do treści, przykuwają wzrok dziecka. Odpowiedzialna za to jest Ewelina Jaślan-Klisik, absolwentka Akademii Świętokrzyskiej Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego w Kielcach, która zawsze stara się, aby rysunki były interesujące i pogodne dla małych odbiorców.

Przygody królika napisane są prosto i płynnie, lekkim, ujmującym stylem. Starsze dzieci mogą samodzielnie czytać tekst – litery są duże i przejrzyste.

Najważniejsza z tego wszystkiego jest rola edukacyjna. Książeczka uczy, że lepiej być szczerym, bo kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw. Przyznanie się do błędu nie jest proste, ale nie popłaca. Zatajenie prawdy jest bardziej skomplikowane i wiąże się z większymi konsekwencjami.

Na końcu historii znajdują się pytania, na które dzieci powinny odpowiedzieć. Zmuszają one do zastanowienia się i wyciągnięcia wniosków. Uczą właściwej reakcji i zrozumienia problemu. Polecam tę książeczkę i całą serię przygód królika Franka. Dzieci i rodzice z pewnością będą zachwyceni!

Królik Franek i prawda o zaginionym telefonie, Marta Krzemińska, Wydawnictwo Wilga, 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat