Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Królik Franek i historia nieśmiałego misia” – recenzja

Artykuł

Czy nieśmiały miś przełamie nieśmiałość i zdobędzie przyjaciół?

Krolik franek historia niesmialego misia
Autor: Materiały prasowe

Franek to ciekawy świata, czekający na nowe przygody i poszukujący towarzyszy do zabawy rezolutny króliczek. Jest bohaterem całej serii dotyczącej poszukiwania przyjaciół, a także wyjaśniającej zasady wspólnej zabawy. Wszystkie jego przygody są niezwykle pouczające! W tej książeczce Franek uczy się akceptacji i pokazuje, że różnice pomiędzy przyjaciółmi wcale nie są takie złe.

Dzięki swoim przygodom lepiej rozumie otaczający świat. Gdy idzie do przedszkola, poznaje mnóstwo nowych przyjaciół. Jest wśród nich także miś niedźwiadek, który nie rozmawia z innymi i często siedzi w samotności. Królik Franek miał nadzieję na zdobycie jego przyjaźni, ale szybko poczuł się rozczarowany. Sam nawiązuje nowe przyjaźnie bez problemu i nie rozumie niechęci małego niedźwiadka. Z tego powodu nie chce bawić się z małym misiem, myśląc, że jest niegrzecznym kolegą. Czy Franek postara się zrozumieć nowego kolegę? Czy wesoły króliczek i skromny niedźwiadek się zaprzyjaźnią? Czy rodzice pomogą im w nawiązaniu relacji?

Książeczki Marty Krzemińskiej, a przede wszystkim „Królik Franek i historia nieśmiałego misia” odpowiadają na wiele pytań dotyczących nieśmiałości. Uczą cierpliwości i akceptacji odmienności. Pomagają wytłumaczyć rezolutnym dzieciom zachowanie tych bardziej nieśmiałych. Krótka historia o króliku Franku wyjaśnia, że niektóre misie potrzebują więcej czasu na nawiązanie przyjaźni.

Seria dla najmłodszych jest pięknie, kolorowo ilustrowana, wzbogacona dużymi napisami. Autorką szaty graficznej jest Ewelina Jaślan-Klisik. Kolorowe obrazki z pewnością w niezwykły sposób ucieszą oko małego czytelnika. Rysunki wypełniają książeczkę w połowie tak, by najmłodsi nie byli znudzeni. W serii dostępne są także: „Królik Franek i prawda o zaginionym telefonie”, a także „Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy”. Książeczki zostały opracowane we współpracy z psychologiem tak, by dzieci mogły utożsamić się z głównym bohaterem. Takie historie pomagają rozwinąć wyobraźnię. Polecam do wspólnego czytania z najmłodszymi.

Marta Krzemińska, „Królik Franek i historia nieśmiałego misia”, Grupa Wydawnicza Foksal, Warszawa, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat