Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Król jaskrawe gatki i podły imperator” - recenzja

Artykuł

Wielu z nas chciałoby zasiąść na tronie i założyć ciężką koronę na głowę.

Krol jaskrawe gatki
Autor: Materiały prasowe

Życie króla jednak wcale nie jest bajką – władca musi dbać o swoich poddanych i walczyć z wrogimi siłami, które pragną odebrać mu królestwo.

Jak pewnie wiecie, nie wolno oceniać książek po okładce (tak dosłownie, jak i w przenośni), jednak w tym przypadku musiałam złamać tę zasadę. Powieść Andy’ego Rileya pod tytułem „Król jaskrawe gatki i podły imperator” niemalże od razu podbiła moje serce pięknymi ilustracjami, natychmiast wkradając się w moje łaski. Do lektury przystępowałam więc z ogromnym zapałem i ciekawością, wierząc głęboko, że sama historia tajemniczego króla również na długo zapadnie w mej pamięci. Nie myliłam się – książka wzbudza zachwyt od pierwszej do ostatniej strony, zapewniając rozrywkę i pozwalając oderwać się od rzeczywistości (także dorosłym).

Edwin jest wyjątkowym dziewięciolatkiem. Nie chodzi o to, że jest błyskotliwy i mądry (choć i tego nie można mu odmówić), ale o to, że w tak młodym wieku zasiada na tronie swojego królestwa. Główny bohater jest wręcz uwielbiany przez swoich poddanych. Za swoje kieszonkowe kupuje im słodycze, wzbudzając tym samym nieukrywany zachwyt i podziw. Mieszkańcy Edwinogrodu, w podzięce, każdy piątek ogłaszali Dniem Miłości do Króla. Niestety pewnego dnia w skarbcu zabrakło pieniędzy i Edwin nie mógł już kupować czekolady. Wieśniacy byli załamani, a całą sytuację postanowił wykorzystać wielki wróg króla – podły imperator, władca Urwisonii.

Książka Andy’ego Rileya to idealny wybór na wspólne wieczory w rodzinnym gronie. Możecie czytać ją ze swoimi pociechami, a później rozmawiać z nimi o perypetiach króla Edwina. Taka wspólna lektura to świetna okazja do ćwiczenia czytania i do poszerzania słownictwa naszych milusińskich. Publikacja pełna jest ilustracji, które rozwijać będą wyobraźnię dzieci, a litery są na tyle duże, że nawet młodsze dzieci nie będą miały większych problemów ze śledzeniem tekstu. Jestem przekonana, że książka przypadnie Wam do gustu i będzie częstym towarzyszem podczas Waszych spotkań po całym dniu pracy i nauki.

Andy Riley, „Król jaskrawe gatki i podły imperator”, Wydawnictwo Literackie, Kraków, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat