Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Kowboj Kuba i świnka Ela”- recenzja

Artykuł

Kowboj Kuba jest uroczy i ma naprawdę doskonałe pomysły. Czasem są tak zabawne i nieobliczalne, że budzą zachwyt wśród dzieci.

Kowboj kuba swinka ela
Autor: Materiały prasowe

Książeczek dla dzieci jest całe mnóstwo w księgarniach. Każdego dnia na półkach pojawiają się nowe tytuły i trudno rodzicom zdecydować, które są wartościowe, a które nie. Opowieść o kowboju Kubie, nie nauczy nas może mądrości życiowych, ale na pewno pozwoli miło spędzić czas na wspólnej lekturze.

Mały kowboj Kuba mieszka na ranczu o nazwie Przytulne Gniazdko. Jego najlepszą przyjaciółką jest świnka Ela, która lubi wylegiwać się na słońcu. Kiedy Kuba udaje się na zakupy, musi nakładać kostium płetwonurka, gdyż dookoła farmy rośnie las...kaktusowy. Czy kowboj znajdzie sposób na kolce? Jak poradzi sobie z castingiem na mleczną krowę? I czy dowie się po co krowie lasso?

Kowboj Kuba jest uroczy i ma naprawdę doskonałe pomysły. Czasem są tak zabawne i nieobliczalne, że budzą zachwyt wśród dzieci. No bo czy robienie zakupów w hełmie płetwonurka nie jest śmieszne? A podpalanie kaktusów nieprzemyślane? Takie nieoczekiwane zwroty akcji bawią dzieci do łez.

Ogromnym walorem książeczki są obrazki zamieszczone na każdej stronie. Są one przemyślane, kolorowe i doskonale obrazują opowiadaną historię. Dodatkowo niewielka ilość tekstu, napisana czcionką umożliwiającą dzieciom rozpoczynającym przygodę z czytaniem, samodzielną lekturę, zdecydowanie trzeba ocenić na plus. „Kowboj Kuba” jest pięknie wydany przez Wydawnictwo Foksal. Twarda okładka, oraz grubszy papier, na pewno pozwolą maluchom dłużej cieszyć się książeczką.

Kowboja Kubę czeka nie tylko wyzwanie z lasem kaktusowym. Ta opowieść jest tylko jedną z wielu. Chłopiec spotka się także z kucykami, nieznośnymi kurami i wstrętnym Frankiem. Wszystkie te historyjki warto mieć w biblioteczce dziecka.

Nie wszystkie lektury muszą edukować. Książeczka Evy Muszynski, oraz Karstena Teicha, być może nie jest skarbnicą mądrości, ale jest zabawna, kolorowa i doskonale dostosowana dla potrzeb nowych-młodych czytelników.

Eva Muszynski, Karsten Teich, „Kowboj Kuba i świnka Ela”, Grupa Wydawnicza Foksal, Poznań 2016

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat