Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kolory w życiu niemowlaka

Artykuł

Mimo, że noworodek w pierwszych chwilach swojego życia rozpoznaje tylko czarno-białe kontrasty, to kolory, które je otaczają mają ogromny wpływ na rozwój malucha.

Niemowlak
Autor: pixabay.com

Psychologowie zgodnie twierdza, że kolory występujące w otoczeniu dziecka silnie wpływają na jego rozwój emocjonalny. Barwy w jego przestrzeni, czyli ubranka, zabawki, wózki, foteliki samochodowe czy kolor ścian w pokoiku dziecięcym, kształtują wrażliwość, kreatywność oraz poczucie estetyki maluszka.

Jak się okazuje, można wpływać na kondycję fizyczną i psychiczną malucha wykorzystując określone barwy. Zieleń, błękit i biel działają relaksująco, uspokajająco, wprowadzają ciało i umysł malucha w stan całkowitej harmonii. Natomiast intensywne barwy ( takie jak czerwień, róż, pomarańcz) pobudzają wyobraźnię i kreatywność dziecka. By zapewnić malcowi pełen komfort i maksymalne poczucie bezpieczeństwa, powinniśmy wybrać jasne odcienie: pastelowy róż, beż, kolory kremowe i cieliste. Naturalne barwy kojarzą się szkrabowi z mamą. Poza tym, stwarza to odpowiednie środowisko do zdrowego i prawidłowego snu.

Wydaje się to być banalnym problemem, ale kolory w otoczeniu malca mają ogromne znaczenie. Kształtują nie tylko jego postawę, ale również wrażliwość oraz sposób reagowania na różne bodźce. Poza tym, mają wpływ na zachowanie i wychowanie maluszka. W pierwszych miesiącach życia mózg niemowlaka rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego warto zadbać o odpowiedni wybór kolorów. Decydując się na optymistyczne i jasne kolory przedmiotów, które otaczają jego mały świat, stwarzasz idealne warunki do kształtowania wrażliwości i emocjonalności.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat