Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Kolorowe szkła kontaktowe przyczyną koszmaru dziecka

Artykuł

Pewna 11-latka z Kanady tymczasowo oślepła, po tym jak założyła na kilka godzin barwne soczewki kontaktowe. Jej mama ostrzega teraz innych rodziców.

Kolorowe szkla problem dziecko
Autor: pixabay.com

Julie Turcotte z Kanady zgodziła się jakiś czas temu, żeby jej córka Emilie przebrała się w specjalnie wybrany dla niej halloweenowy kostium i założyła do niego kolorowe soczewki kontaktowe. Do dzisiaj tego żałuje. Podczas ściągania szkieł doszło bowiem do bardzo poważnego uszkodzenia wzroku 11-latki. Dziewczynka przez cztery dni nic nie widziała. Dzięki profesjonalnej pomocy lekarskiej, Emilie zaczęła stopniowo odzyskiwać zdolność widzenia, ale przez kilkadziesiąt dni musi używać okularów przeciwsłonecznych, które będą chronić jej rogówkę przed dalszymi uszkodzeniami. Mama poszkodowanej dziewczynki apeluje do rodziców o to, aby dla dobra własnych pociech, nie pozwalali nosić dzieciom kolorowych soczewek kontaktowych.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat