Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Kiedyś na pewno” - recenzja

Artykuł

Wielu dorosłych uważa, że dzisiejsza młodzież nie ma żadnych problemów. Czy sam brak życiowej ogłady i doświadczenia młodych ludzi uprawnia nas jednak do bagatelizowania ich przeżyć?

Kiedys na pewno
Autor: Materiały prasowe

Część z Was pewnie wie, że na moich półkach znaleźć już można kilka pozycji autorstwa Ewy Nowak. Dziś dołącza do nich kolejna książka pod tytułem „Kiedyś na pewno”. Jako wierna fanka twórczości pani Ewy z niecierpliwością czekałam na nowe wydanie jej powieści, zastanawiając się po cichu, jaką tym razem lekcję odbiorę od mistrzyni słowa i psychologii. Z takim pytaniem w głowie przystąpiłam do lektury, mając nadzieję, że i w przypadku tej pozycji moje oczekiwania zostaną spełnione.

Kamila i Dorota to dwie przyjaciółki, uczennice szkoły średniej, wkraczające w dorosłe życie. Ich beztroskie z pozoru życie dalekie jest jednak od ideału. Kamila jest mistrzynią tańca towarzyskiego. Codziennie spędza długie godziny na treningach, nie mając zbyt wiele czasu na spotkania z rówieśnikami. Zakochana w przystojnym Arturze planuje z nim wspólną przyszłość. Wszystko jednak zmienia się na wakacyjnym obozie tańca, kiedy to poznaje czarującego Waligórę i oddaje się bez reszty namiętnemu uczuciu. Ponadto znudzona treningami i ciągłym doskonaleniem formy udaje kontuzję, by wyrwać się z poukładanego tanecznego świata i zacząć wszystko od nowa. Dorota, niewyróżniająca się urodą, uwielbia naukę języka angielskiego i marzy o wyjeździe do Anglii. Na co dzień musi znosić towarzystwo swojej młodszej siostry, a jej rodzice interesują się nią tylko od wielkiego dzwonu. Jako wielcy artyści podróżują po świecie i skupiając się na swojej karierze, nie wiedzą nic o swoich córkach. Problemy młodzieży, chociaż tak poważne, najczęściej są bagatelizowane. Jednak zdrady, brak zainteresowania rodziców, brak akceptacji ze strony innych czy podążanie za cudzymi marzeniami potrafią zupełnie zburzyć młodzieńczy świat. Są one mimo to cenną, choć gorzką lekcją prawdziwego życia dla tych, którzy dopiero poznają smak dorosłości.

Książka Ewy Nowak „Kiedyś na pewno” to nie tylko opowieść o młodych ludziach współczesnego świata, ale przede wszystkim swego rodzaju manifest, którego zadaniem jest zwrócenie uwagi na trudne uczucia i przeżycia młodzieży. Dorośli, niestety, najczęściej nie zaprzątają sobie głowy problemami młodych, uznając, że to tylko nic nieznaczące błahostki. Tymczasem wiele trudności, które spotykają na swej drodze przedstawiciele młodego pokolenia, przygniotłoby dorosłych swoim ciężarem. Dzięki Ewie Nowak mamy możliwość dostrzeżenia autentyczności przeżyć młodych osób i okazania im tak potrzebnego wsparcia na drodze ku dorosłości. Młodzi czytelnicy z kolei mogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, odczytać drogowskazy, którymi powinni się kierować i uzyskać pomoc w trudnych chwilach. Mam nadzieję, że ta książka otworzy niektórym oczy i pozwoli docenić delikatny świat młodzieńczych uczuć.

Powieść „Kiedyś na pewno” to moim zdaniem obowiązkowa pozycja zarówno dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej, jak i dla rodziców. Ta książka z pewnością pomoże Wam znaleźć wspólny język i będzie dobrym początkiem wspólnej drogi ku dorosłemu życiu.

Ewa Nowak, „Kiedyś na pewno”, Wydawnictwo Prószyński i S-ka 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat