Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kiedy nie uprawiać seksu w ciąży?

Artykuł

Zazwyczaj nie ma przeciwskazań do współżycia seksualnego w czasie ciąży. Zdarza się jednak, że lekarz prowadzący może nie pozwolić na uprawianie seksu w tym szczególnym stanie.

Uprawiac seks ciaza
Autor: pixabay.com

Zakaz współżycia w ciąży może być czasowy lub obowiązywać aż do rozwiązania. Wszystko zależy od tego, z jakiego powodu lekarz zalecił wstrzemięźliwość seksualną. Oto najczęstsze powody:

  • Przodujące łożysko – zdarza się, że łożysko jest nieprawidłowo umiejscowione (zbyt blisko ujścia szyjki macicy lub zakrywające ją) i wtedy objawia się ono krwawieniem. Ciężarna jest tak wrażliwa, że nawet lekarz nie bada jej rękami, gdyż może to spowodować plamienie. Seks jest wtedy zakazany, a poród odbywa się przez cesarskie cięcie.
  • Odklejające się łożysko – zazwyczaj odkleja się ono po narodzinach dziecka; jednak jeśli dzieje się tak wcześniej, seks jest zakazany. Często towarzyszą temu nudności i wymioty, a przyszła mama najczęściej trafia wtedy do szpitala
  • Infekcje intymne – kobieta w ciąży jest bardziej narażona na różnego rodzaju infekcje intymne, które mogą okazać się groźne dla dziecka. O zakażeniu mogą świadczyć upławy (zielone, białoszare, przypominające serek), swędzenie i ból w intymnych miejscach. Nie wolno ich bagatelizować. Lekarz powinien zlecić odpowiednie badania i wdrożyć leczenie, na którego czas kontakty intymne nie powinny mieć miejsca.
  • Niewyjaśnione krwawienia – krwawienia, niezależnie od powodu, są powodem do seksualnej abstynencji. Przyczyny mogą być różne: przodujące łożysko, urazy, nadżerki. W tym przypadku lepiej zaufać lekarzowi i nie ryzykować zdrowia dziecka i przyszłej mamy.
Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat